עסקת נדל"ן שבוצעה לפני כשלושה שבועות בשטח העיר בת ים, במהלכה נמכרה דירת גג, פנטהאוז, במחיר בלתי נתפס של 15 מיליון שקל, הפכה לעסקת הנדל"ן הגדולה ביותר על דירה שבוצעה בעיר.

מי שביצעה את העסקה היא חברת אזורים, שאנשיה הודיעו על השלמת העסקה בפרויקט 'אזורים חוף בת ים' – פרויקט שהוקם בסמוך לחוף העירוני, בקו ראשון לים. מדובר בפנטהאוז המתפרש על פני הקומות ה־36 וה־37 של הבניין הנמצא בשלבי אכלוס מתקדמים, בפאתי האיזור הדרום־מערבי של העיר, שבו מתבצעת בשנתיים האחרונות בנייה מואצת.

רוכש הנכס הוא איש עסקים ממוצא רוסי שעלה לאחרונה לישראל ביחד עם בני משפחתו והחליט לבחור בבת ים כעיר מגוריו.
בפנטהאוז, הכולל את שתי הקומות העליונות של הבניין בשלמותן. שטחה הכולל של הדירה, ללא המרפסות, הוא 307 מ"ר והמרפסות - אחת בגודל 134 מ"ר והשנייה בשטח של 107 מ"ר. הקומה העליונה כוללת גם בריכת שחייה.

צילום: קובי קואנקס
רכישה זו מצטרפת למספר עסקאות בולטות אחרות שבוצעו באתר במהלך השנה החולפת - שני פנטהאוזים אחרים, הממוקמים בקומות ה־33 וה־34 של הבנייין. אחד, בשטח של 212 מ"ר, במחיר של 6.5 מיליון שקל והשני, המשתרע על פני שטח דומה, בסכום של 7.3 מיליון שקל.

לדברי משה קורן, מנהל הפיתוח העסקי בחברת אזורים, העובדה כי בת ים נהנית מקו חוף פתוח מסייעת למכירת נכסים מסוג זה. "העיר עשתה קפיצת מדרגה בשנים האחרונות בתחום ההתחדשות העירונית", אומר קורן. "היא גם נהנית מאטרקטיביות רבה לעומת תל אביב, בה מעטים הנכסים בהם יש נוף פנורמי לים".