חבר המועצה יצחק אסקפה הואשם בעבר בבניית תוספת לביתו שבבת ים ללא אישור. כל זאת לאחר שבחודש מאי 2018 הוא נתבע ע"י עו"ד קורינה מץ, התובעת העירונית של העירייה, על "הפרה בפעם השנייה צווי בית משפט לפירוק תוספת הבנייה". בשבוע שעבר נרשם פרק נוסף בסאגה הבלתי נגמרת הזאת.

אסקפה | צילום: קובי קואנקס

באותו דיון בחודש מאי נטען כי הנאשם "כבר הורשע באי־קיום צו שיפוטי וזו הפעם השנייה". לאחר מכן, בחודש נובמבר 2018, במסגרת הדיונים במתן העונש, טענה התובעת העירונית כי בשל התנהלות זאת ניתן "לשקול הטלת אות קלון על חבר המועצה", דבר שעלול למנוע מאסקפה להתמודד על תפקיד ציבורי.

ובכל זאת, ובהמשך לדיון, התובעת העירונית הסכימה כי הדיון בטיעונים לעונש יידחה וכי במקביל חבר המועצה יפעל לקידום הליך הרישוי ואף לקבלת היתר. לפיכך, חבר המועצה הגיש בקשה בנושא ביום רביעי שעבר, לוועדת תכנון ובנייה מקומית. אולם אז נשלח מכתב אנונימי למשרד מבקר המדינה, שם צוין כי חבר הסיעה, אורי בוסיקלה, הינו מחזיק תיק התכנון והבנייה בעירייה וכי קיים חשש לניגוד עניינים.

"הסיפור הזה נמשך שנים רבות", אמר השבוע אחד מחברי המועצה. "מן הראוי שידונו בבקשה בוועדת תכנון ובנייה המחוזית ולא המקומית". 

ואכן, בקשתו של אסקפה הוסרה מסדר היום וביום שלישי השבוע הודיעה עיריית בת ים כי מעתה בקשות שיוגשו על ידי חברי מועצת עיר, או על ידי בכירים בעירייה, יועברו לדיון בדלתיים פתוחות במליאת מועצת העיר - ולא יתקיימו בדלתיים סגורות בוועדת המשנה.

אסקפה מסר בתגובה: "כמו כל אזרח הגשתי תוכנית להנדסה, מאחר שאני משמש חבר מועצת עיר ובעצה אחת עם גורמי המקצוע וההנהלה הוחלט להביא את הבקשה ישירות למליאת הוועדה המקומית ולא כמקובל, להביא תחילה לוועדת המשנה. אני מנהל תהליך כמחויב, ופועל בהתאם לכל דין".

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק ההנדסה, אורי בוסקילה: "בקשתו של חבר המועצה אסקפה תובא לדיון בישיבת המליאה הקרובה, וזאת אכן עקב היותו א. חבר סיעתי ב. כל בקשה של חבר מועצה תגיע לועדת המליאה".