חיפוש חנייה זו חוויה מתסכלת. בניגוד לתושבי תל אביב שאולי כבר רגילים לחיפוש התמידי אחר פיסת מדרכה פנויה שצבועה בכחול לבן, גם הבת ימיים נאלצים לאחרונה להסתגל למציאות הזו, במיוחד בעקבות עבודות הרכבת הקלה שגזלו חלק ניכר ממקומות החנייה בעיר. כך עולה מדו"ח סיכום השנה של חברת 'פנגו', אפליקציה לשירותי חניה, רכב ודרך.

פנגו. איפה הופעל הכי הרבה? | צילום: הרצל יוסף, צילום מסך אפליקציית 'פנגו'

לפי הדו"ח זמן השהייה בחניות בתשלום ברחבי הארץ התארך ב-2018, ומספר בדיקות הפקח זינקו, כלומר יותר נהגים שלא שילמו עבור הזכות לחנייה, "זכו" לקנס.

הנתון הארצי הזה מתייחס גם לנתוני העיר בת ים. בדירוג הערים לפי מספר בדיקות פקח בחניה בכחול לבן ממוקמת בת ים במקום ה-12 מבין כל הערים בארץ. 

בת ים אינה ממוקמת לפי 'פנגו' ברשימת הערים העמוסות ביותר לחנייה בישראל, כך שיש מקום לאופטימיות.

את רשימת הערים העמוסות (אלה שבהן מופעל 'פנגו' הכי הרבה פעמים) מובילות ירושלים, תל אביב, חיפה, רמת גן ופתח תקווה.

לפי הנתונים הארציים מספר בדיקות הפקח בישראל זינק במהלך שנת 2018 ב-17%, אחרי עלייה של 28% בשנת 2017.

מצוקת חנייה בגלל עבודות הרכבת | צילום: קובי קואנקס

שינוי משמעותי נרשם בזמן החניה הממוצע באזורים עירוניים ומרכזי ערים. זמן החניה הממוצע בישראל, בחניות המסומנות כחול לבן, בשנת 2018 עלה בכ-15% והסתכם בשעה ו-38 דקות. 

מניתוח הפעלות החניה על פי שעות ביממה, עולה כי בשעות הערב 18:00-24:00 נרשם שיעור הגידול המשמעותי ביותר. מנתונים אלה עולה כי אזרחי ישראל נוהגים לבלות ולעבוד יותר בשעות המאוחרות של היום. כך בשעה 21:00, נרשם זינוק של 15% במספר הפעלות החניה בשנת 2018, ובשעה 22:00 נרשמה עלייה של 12%.

השעה העמוסה ביום למציאת חניה היא 11:00, החודש העמוס ביותר הוא אוגוסט (מספר הפעלות החנייה עלה ב-5.7%), והיום העמוס ביותר להפעלת חניות היה חמישי.

רועי אלבז, מנכ"ל פנגו: "במהלך השנה החולפת יצאנו עם שתי בשורות משמעותיות לציבור הנהגים בישראל: כניסה לתחום טיפולי הרכב עם שירות פנגו עד הבית, והרחבת התשלום בכבישי אגרה באמצעות אפליקציית 'פנגו' עם צירופו של כביש 6 חוצה צפון החדש. גם במהלך שנת 2019 נשיק חידושים ושירותים נוספים לציבור הנהגים בישראל".

לקריאה נוספת בחדשות בת ים >>>

תושבי בת ים מייחלים לסוף: "עבודות הרכבת הקלה הפכו את החיים לסיוט"

רחוב בן גוריון: הולכת רגל נפצעה מפגיעת רכב

ניסה לשדוד צעיר בבת ים ונתפס בסמוך ל'וולפסון'