בכניסה לכביש הגישה המוביל לבנייני מגורים ברחוב ז'בוטינסקי 2 בבת ים ניצב שלט הקובע מפורשות ש"החנייה במרכז הרחבה אסורה". למרות השלט, ובהיעדר אכיפה, מוצאים עצמם דיירי הרחוב חסומים בקביעות ע"י נהגים שהפכו את המקום לחניון ציבורי וחוסמים את הכניסות לחניוני התושבים. 

חניית הבניין הפכה לחניון ציבורי | צילום: רגינה קאשי רודנשטיין

"אני מתגורר ברחוב ז'בוטנסקי 2, ויש פה מפרץ לדרך ללא מוצא שאנו נכנסים לתוכו כדי להיכנס לחניות הבניינים שלנו", מספר תושב הרחוב המשמש ככביש גישה גם לדיירי חלק מרחובות נויקלן ויוספטל, ומסביר: "כל אחד שמגיע לאזור משאיר את רכבו באמצע המפרץ, מול השער שלנו, והולך לעיסוקים שלו ואנחנו נשארים כלואים בחניון".

למרות השלט, שכאמור מורה על כך שהחנייה מותרת רק במקביל למדרכה ולא באמצע החניון, מדווחים התושבים כי: "המצב קטסטרופלי. המחסור בחנייה ברחובות הסמוכים גורם למצוקה רבה שפוגעת בנו. יתרה מכך, אפילו נכנסים לנו לתוך החניונים הפרטיים התחומים בשער חשמלי, וחוסמים את השער עם סלעים על מנת שלא ייסגר".

חנייה בניגוד לחוק | צילום: רגינה קאשי-רודנשטיין

עוד מוסיפים התושבים שבשל קרבה לבתי הספר היסודיים "סוקולוב" ו"דוד אלעזר", בעיית החנייה אף מחריפה. "כאשר התקשרתי להתלונן על הבעיה הזו במוקד, ענתה לי הפקידה ש- 'אין מה לעשות, גם אני חונה שם כשאני שמה את הבת שלי בבית הספר' ", מספר תושב רחובות יוספטל 1, ומדגיש: "לא ייתכן שהחנייה שלנו הפכה לחניון ציבורי, ואין אף אחד שיעזור לנו".

בשעות הלילה המקום חסום עד אפס מקום | צילום: רגינה קאשי-רודנשטיין

התושבים דורשים מהעירייה טיפול הולם לבעיה, ומציעים פתרונות פשוטים: "אפשר לשים עמודים כדי למנוע חנייה או לשלוח פקחים שיאכפו ויתנו דו"חות, כרגע בנוסף לחוסר תאורה בלילה, בורות בכביש ורכבים שחונים שלא כדין, מדובר בהזנחה פושעת".

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "במקום תוגברו בתקופה האחרונה סיורי הפיקוח והשיטור העירוני, ואנו נמשיך לתגבר את הסיורים במקום. בכל מקרה של הפרעה לתנועה התושבים מוזמנים לדווח בזמן אמת למוקד העירוני בטל' 107 ולמקום ישלחו פקחים".