להורי הילדים בגני החינוך המיוחד 'קברניט' ו'אנפה' בבת ים התברר ללא התראה מוקדמת שחוג הספורט במסגרת התל"ן (תכנית לימודים נוספת) של ילדיהם בוטל. לדבריהם, הסיבה נובעת מחוסר תקציב. "הילדים כבר שבועיים ללא חוג ספורט, שעוזר להם כל כך בהתפתחות", כועסים ההורים.

הילדים נשארו ללא החוג | צילום: shutterstock

"קיבלנו הודעה שלמחרת היום יתקיים שיעור הספורט האחרון לשנה זו, ורק שיעורי הריתמוזיקה ימשיכו", מספר אחד ההורים. התגלית עוררה כעס כיוון שלדברי ההורים מדובר בחוג משמעותי עבור ילדיהם. "הילדים שלנו הם ילדים מיוחדים, ודווקא חוגי הספורט, המעשירים אותם כל כך מבחינה גופנית הופסקו, את ההעשרה במוזיקה הם יכולים לקבל גם מהגננת אבל לצורך חוגי הספורט צריך מדריכים מיוחדים, ולכן החוסר המורגש הוא כה גדול", מסבירים ההורים.

אחת האמהות מוסיפה ומסבירה את עומק הבעיה: "בני נמצא בפיזיותרפיה מהיום שהוא נולד בו, אך רק כעת כאשר נכנס למסגרת הגן בגיל שלוש וחצי, ובזכות שיעורי הספורט הוא התחיל ללכת יותר טוב ואפילו לקפוץ! זו המשמעות הגדולה של חוגי הספורט במרחב עבור הילדים שלנו, ודווקא פה רואים לנכון לקצץ, איפה ההיגיון?".

לדברי ההורים, בירורים שעשו העלו כי הסיבה לביטול היא קיצוץ שנעשה בתקציבי העירייה. לטענתם, כדי למנוע את הביטול ,הם אף הסכימו להגדיל את השתתפותם במימון, על מנת שהחוג ימשיך עד לסוף שנת הלימודים, אך נאמר להם שאין זה אפשרי. 

"באגף החינוך המיוחד בעירייה אמרו לנו שבעקבות פנייתנו, ראש העירייה יעשה מחשבה מחדש בנושא קיצוץ החוגים, אבל עד עתה כבר כשבועיים ילדינו ללא החוגים, וחבל על כל יום שעובר", מסכמים ההורים.

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "חוגי הספורט והריתמוזיקה ניתנו בגני החינוך המיוחד במסגרת פעילות התל"ן מחוץ לשעות פעילות הגן. בניגוד למקובל בכלל הגנים, שבהם ההורים משלמים על פעילות התל"ן, בגני החינוך המיוחד החוגים ממומנים ברובם בידי העירייה עקב כמות הילדים הקטנה משמעותית שיש בהם.

"אנחנו בוחנים בימים אלה פתרונות שונים לסוגיית המימון, על מנת להבטיח את המשך קיום חוג הספורט".