זוג קשישים יוצאי חבר העמים בבת ים פנו השבוע למשטרה, ופתחו תלונה נגד זוג המוכר כלים מהמכונית שלהם. זאת בטענה כי הם מנצלים לקוחות חלשים, מוכרים להם כלים באלפי שקלים, כשמחירם האמיתי זול בהרבה

פוגעים באוכלוסיה חלשה | צילום המחשה: pixabay

"חמי וחמותי מבוגרים מאוד, חמי נכה ועיוור", מספרת תושבת העיר שלטענתה קרוביה נפלו קורבן לזוג. "באחד הימים שהם טיילו ברחוב עצר לידם רכב ומתוכו יצאה אישה והציגה את עצמה ברוסית. היא אמרה שהם הגיעו מפולין במיוחד לתערוכה של כלים בארץ ונשארו להם הרבה סטים יוקרתיים מהתערוכה ולכן הם מוכרים אותם במחיר רצפה, כיוון שהם חייבים לטוס ואין להם מה לעשות עם העודפים".

האישה לדברי המשפחה ליוותה אותם לביתם. "כל הדרך היא לא הפסיקה לדבר ולשכנע אותם. לבסוף החמים שלי השתכנעו ורכשו שני סטים", היא מספרת וטוענת שעבור כל סט שילמו אלף שקל ועבור סט סכינים שילמו עוד 400 שקל.

"כשהם סיפרו לנו מיד התחלנו לחשוד. 2,400 שקל על כלים? קבלות עבור הרכישה הם כמובן לא קיבלו", מוסיפה הכלה בכעס.

"התחלנו לחפש את הזוג באינטרנט, נכנסו לקבוצות של דוברי רוסית בבת ים וראינו שהגיבו עוד אנשים שסיפרו כי גם הם נעקצו באלפי שקלים על ידי השניים. בדקנו גם בקבוצות של דוברי רוסית ברחבי הארץ ושם הבנו שמדובר ממש בשיטה ואנשים נתקלו בתופעה דומה בחיפה, בראשון לציון וכעת גם בבת ים".

כעבור שיחה עם חלק מכותבי הפוסטים התברר כי מישהו צילם את רכבם של זוג המוכרים ועד מהרה הוגשה תלונה במשטרה

"בדיקה שעשינו אחר כך גילתה שהמוצרים שנרכשו לא עולים יותר מ־200 שקל והסכינים בטח ובטח שלא יותר מ־40 שקל", אומרים קרובי המשפחה של הקשישים, "הכל נראה זול ומזויף. ניגשנו למשטרה, הגשנו תלונה וכעת אנו מחכים לממצאים. זו פשוט בושה שפוגעים כך באוכלוסייה חלשה, שמלכתחילה תמימה יותר וקלה לניצול".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מיד עם קבלת התלונה פתחה משטרת ישראל בחקירה במטרה להגיע לחקר האמת".