"כיו"ר ועדת מכרזים שמתי לב שבחלק מהמכרזים שהייתי נוכח בהם הוגש רק מציע אחד", מספר לוי, שתהה האם המכרזים שמפרסמת העירייה אכן מגיעים לידיעת הציבור. בירור שערך העלה שכל מכרז שמוציאה העירייה מתפרסם כפי שקובע החוק בעיתון מוכר ובעמוד האינטרנט של העירייה, מה שלדעתו היווה בעיה.

ירון לוי | צילום: קובי קואנקס

"אנחנו בעידן הרשתות החברתיות", הוא אומר ומוסיף: "לא יתכן שמידע כל כך חשוב לא יתפרסם גם בפייסבוק. יתרה מכך, עשיתי בדיקה בתוך אתר העירייה ומסתבר שצריך לעבור 'קורס' רק כדי להגיע לעמוד של המכרז. צריך לעבור עוד ועוד חלונות, ואפילו מי שיודע איפה לחפש, מתקשה להגיע למכרז הנכון". 

לכן יזם לוי, כחלק ממהפיכת שקיפות לתושב, החלטה שלפיה יפורסמו כל המכרזים גם בפייסבוק, "הזירה שבה רוב הציבור נמצא היום והיא נגישה לכולם".

על איזה מכרזים מדובר?

"לעירייה יש הרבה נכסים, והרבה מאוד מכרזים יוצאים לעיתים קרובות. אם זה שיפוץ כבישים, שיפוץ מוסדות חינוך, ניקיון החופים, הפעלת מתקנים שונים. כל זה צריך להגיע לכמה שיותר אנשים, כדי שיוכלו לראות, לשתף, להעביר למישהו שאולי יתעניין, להמליץ. זה ימנע הרבה מצבים שיש רק מציע אחד של הצעה. לדעתי זה מידע חיוני לתושב, יצור תחרות גדולה יותר וישנה את כללי המשחק. הציבור צריך להיות מעורה במכרזים ולדעת מה נמצא על סדר היום הציבורי".

לכם רק נשאר לעשות לייק, לשתף ולהתמודד במכרזים העירוניים, שעכשיו גם תדעו עליהם.