הקונסרבטוריון. "אין קופצים על משרת המורים" | צילום: אבי מועלם

 "הקונסרבטוריון בבת ים נחשב למרכז ללימודי מוזיקה ברמה מבין הגבוהות בארץ ולומדים בו למעלה מ־400 תלמידים בכל שנה, אז איך ייתכן שהוא מתנהל כבר קרוב לשנה ללא מנהל בפועל?", תוהים הורים שילדיהם לוקחים חלק בפעילות המקום.

באוקטובר 2018 פוטר המנהל לשעבר, תמיר בן צבי. לטענת הורים, הצעד נעשה "מסיבות פוליטיות כאלה ואחרות, ולמרות שניסינו לפנות לגורמים שונים שניהלו את העיר בתחינה שישאירו את המנהל לפחות עד אחרי הבחירות, נתקלנו בחומות של אדישות".

עוד מוסיפים ההורים כי המנהל שפוטר היה "בעל תואר הצטיינות בג'וליארד ומנהל בחסד עליון אשר היה אהוב על כולם. באופן כללי אדם שעם ידע כמו שלו, יכול ללמד בכל מקום אחר ובחר לעשות זאת בבת ים, ולמרות זאת פוטר".

נכון לעכשיו מי שמנהלת בפועל את הקונסרבטוריון, היא מנהלת החברה לתרבות פנאי וספורט בבת ים, גלית חזן, אשר אמונה על מגוון דברים מלבד בית הספר למוזיקה.

אולם לטענת ההורים, המקום לא מתפקד כבעבר. "המון כלים זקוקים לתיקון, ארבעה מורים הגיעו לגיל פרישה ובגלל השכר הנמוך אין ממש קופצים על המשרות הללו. באופן כללי, הילדים שלנו חוששים שבשנה הבאה המקום ייסגר".

לדברי ההורים מאז שבן צבי פוטר, טרם פורסם מכרז לתפקיד.

"מדובר בית ספר לכל דבר וכפי שלא משאירים בית ספר ללא מנהל, אז גם לא את הקונסרבטוריון", אומרים ההורים. "על ראש העירייה והנהגת העיר לדעת כי אם הקונסרבטוריון ייסגר לאחר למעלה מ־20 שנות פעילות, הכתם הזה יהיה עליהם כי זה קרה במשמרת שלהם".

מעיריית בת ים נמסר: "הנהלת העיר פרסמה מכרז לאיוש התפקיד. בניגוד לנטען, הקונסרבטוריון שוכן במבנה מודרני ששופץ לאחרונה לרווחת התלמידים, ובנוסף כל כלי הנגינה תקינים, ואף נרכש פסנתר כנף חדש. פעילותו ושגרת הלימודים של בית הספר כלל לא נפגעה ותתקיים כרגיל גם בשנה הבאה".