אגף החינוך בעיריית בת ים | צילום: שירות מיינט

ראש אגף החינוך בבת ים במכתב חריף נגד מינוי מנהלת המחלקה לגיל הרך בבת ים. לדבריו, היא לא עמדה בתנאי המכרז שנעשה בניגוד לנהלים.

במכתב שנשלח מראש אגף החינוך בעירייה אהרון קצב, למנכ"לית העירייה יודפת אפק, והגיע לידי 'מיינט בת ים', נטען כי נמצאו פגמים משמעותיים במכרז פנימי למינוי מנהלת המחלקה לגיל הרך באגף החינוך, אשר נמצא באחריות העירייה.

במכתבו טוען קצב, "מנהלת המחלקה זכתה במכרז למרות חוות דעת מקצועית שלילית שלי". בנוסף טוען קצב כי חלו פגמים משמעותיים במכרז עצמו. "הזוכה במכרז כלל לא עמדה בדרישות הסף של המכרז - ארבע שנות ניסיון בנושאי העיסוק", נכתב שם, "שכן, היא מעולם לא עסקה באופן ישיר בנושא הגיל הרך, לא עבדה בגנים, ואינה מכירה תוכניות טיפול. המדובר בתנאי הכרחי כפי שמופיע בתנאי המכרז".

עוד מוסיף קצב: "במכרז נכחו שני נציגים פוליטיים בניגוד גמור לנוהל העירוני וניתן לראות בפרוטוקול שלנוכחותם היתה השפעה מכרעת על התוצאה". לדבריו ההחלטה על מינויה נעשתה על פי פרוטוקול הוועדה, תוך לחץ אדיר שהפעילו הגורמים הפוליטיים, כדי להטות את התוצאה.

בסוף הפנייה מבקש קצב לפסול את הוועדה "ולהורות על הוצאת מכרז חיצוני למנהל מחלקה לגיל הרך בהקדם האפשרי".

מעיריית בת ים נמסר: "כמדיניות, אנו נותנים משקל להעדפות הדרג המקצועי, ובעקבות המכתב של ראש האגף נפסלה מועמדותה של אותה גברת ופורסם מכרז חדש לתפקיד".