הערב (א') הובא יהודה ביאדגה ז"ל למנוחות בבית העלמין של חולון. מאות ליוו את המנוח בדרכו האחרונה, לאחר שביום שישי נורה על ידי שוטר, באירוע שהסעיר את בת ים. אחיו דוד ספד: "תודה על הכל יהודה, אני אוהב אותך". מח"ש יחקור את אירוע הירי, בתקווה לפתור את התעלומה - האם המוות הטרגי היה נמנע?

הלוויתו של ביאדגה ז"ל | צילום: יריב כץ

ראש עיריית בת ים, צביקה ברוט, היה בין הסופדים, אולם דבריו עוררו מהומה וחלק מהקהל דרש ממנו לרדת מהדוכן. "העיר בת ים איבדה בן צעיר בתחילת חייו ואחיו איבדו מודל לחיקוי", אמר ברוט כפי שפורסם באתר ynet. "השוטר לא ראה את זה. הוא ראה משהו אחר משהו, שיהודה לא היה, הוא ראה בו אויב וסכנה. החקירה תהפוך כל אבן כדי להגיע לחקר האמת".

כשהתייחס ראש העיר לשוטר שהרג את ביאדגה, תיקנו אותו המשתתפים וצעקו "הוא לא הרג, הוא רצח אותו", תוך שהם דורשים ממנו לרדת מבמת ההספדים. ראש העיר הדגיש כי "השוטר אינו אשם עד שיוכח אחרת, ועל כולנו להימנע ממסקנות נמהרות".

צילום: יריב כץ

 הרב ניסים איטח, רב בית הספר זבולון בבת ים, ספד גם הוא לביאדגה: "בכיתה י"ב יהודה התעלה והחליט שהוא רוצה להיות תלמיד ישיבה. בישיבת טפחות היה מבין הבחורים המבריקים, שהתבלטו ואז הגיע לשיאו כשהתגייס לשירות קרבי. הלוואי שתהיה הקורבן האחרון".