היום (ג') נשים רבות ישבתו ברחבי הארץ, בקריאה לממשלה, "די לאדישות לאלימות כלפי נשים. חיינו אינם הפקר". בשנה החולפת נרצחו 24 נשים, כמחצית מהן התלוננו על אלימות אך לא קיבלו מענה, קרוב ל-200 נשים נרצחו בעשור האחרון על ידי גברים, וכ-200,000 נשים סובלות מאלימות בביתן, כאשר רק בשבוע האחרון נרצחו בדם קר שתי נערות שאפילו לא מלאו להן 18 שנה.

עובדות עיריית בת ים מפגינות שביתה | צילום: קטי פיאסצקי-מורג

גם הנשים שעובדות בעיריית בת ים ישבתו היום כחלק מהסולידריות עם המאבק. "אין מחאה צודקת מזו", אומרת הבוקר יו"ר סיעת מרצ בבת ים, קטי פיאסצקי-מורג, "לא ייתכן שנשים תרצחנה ולמערכת לא יהיה מענה. אני מבקשת מכולם וכולן להגיע לרחבה בסמוך לקניון בת ים, אנחנו נתכנס לעצרת מחאה וזכרון וכדי לדרוש מהממשלה להעביר תקציבים כדי להלחם בתופעה".

אחת מאותן נשים היא ענת ליבנה, יועצת ראש העירייה למעמד האישה בעיריית בת ים, יו"ר מועצת הנשים בעיר בת ים, ויו"ר איגוד כל היועצות בארץ למעמד האישה. "גם אני חוויתי סיפור קשה בחיי", היא מספרת. "סיפור כאילו שקט אבל מאוד מאוד כואב".

"מדובר בחווית פרידה שהפכה לסיוט. זה גם הגיע לכדי איומים, הזמנתי משטרה, עצרו אותו וזה הביא להסלמה מצדו. במסגרת המאבק, גם אני נלקחתי לחקירה במשטרה. 

לבנת. בהתחלה לא שמים לב | צילום: קובי קואנקס 

"פתאום הבנתי את הקושי של אישה לקום וללכת למרות שהיא סובלת".

"היום אני רוצה לצעוק את צעקתן של הנשים האחרות. מדובר לפעמים במשפחות, ומערכת בתי המשפט לא מספיק עוזרת לאישה ולילדים, והיא צריכה לעשות דברים ביתר מהירות. אסור לתת למשפחה לסבול כל כך הרבה זמן".