פיאסצקי-מורג ולוי | צילומים: ינאי יחיאל, אלעד גוטמן

   

סיבוב הבחירות השני מתקרב, ולצד מתמודדים בסיבוב הראשון שכבר הספיקו לקחת צד ובחרו לתמוך בראש העירייה יוסי בכר או בצביקה ברוט, יש כאלה שנכון לעכשיו בחרו שלא לבחור. 

כפי שזה נראה נכון להבוקר (ה') ראש העירייה יזכה בתמיכה המלאה מש"ס ומישראל ביתנו, לעומת ברוט שיקבל את תמיכת אלי יריב (שסיים שלישי עם 19.6 מקולות הבוחרים), ואורי בוסקילה (3 אחוז מקולות הבוחרים).

ירון לוי (שגרף 6.7 אחוז מקולות הבוחרים וצבר כוח משמעותי במועצה עם שני נציגים) קיים במהלך השבוע מגעים עם שני הצדדים אך החליט שלא להחליט, וקטי פיאסצקי־מורג שמייצגת את הכוח החילוני־ליברלי בעיר, טרם קיבלה החלטה ונראה שהמצב יישאר גם ככה.

פיאסצקי־מורג העומדת בראש סיעת מרצ, לא מתכוונת להתפשר. היא מצדה לא מתכוונת לוותר על סמכויות חופש הצבעה בענייני דת ומצפון, ורוצה מאוד לקדם דברים שקשורים לתרבות וספורט, לקהילה הגאה. יותר מכל זה, היא לא חוששת לשבת שוב באופוזיציה.

"מי שצריך לפחד ממני זה מי שיהיה ראש עירייה", היא אומרת. "אני לא מצטרפת לאלה שעושים את החשבון הפשוט ויודעים מי יזכה. אי־אפשר לדעת. המתמטיקה אומרת ברוט אבל המציאות אומרת שאי־אפשר להספיד את בכר והכוחות שעומדים אחריו".

ירון לוי, העומד בראש סיעת צעירי בת ים, אמר השבוע כשנשאל לגבי תמיכתו: "אני בא עם רשימת דרישות מורכבת לכל ראש עירייה שלא יהיה, דברים שהם בסיסיים שמגיעים לתושבי בת ים והוזנחו. מי משני הצדדים שיוכל להתחייב לזה, לחתור לזה ולתקצב את זה, אני אלך איתו".

עם מי הציבור יילך?
"לטעמי כולם ממהרים להספיד את יוסי, אבל עדיין 35 אחוז הצביעו לו. זה לא הישג של מה בכך. אם צביקה רוצה לנצח הוא צריך עוד עשרה אחוז של קולות. השארתי בידיים שלהם לבחון את הדברים.

"אני אבוא ואגיד את האני מאמין שלי, יש לי כדור אחד בקנה. הבחירה שלי זה או לירות לי ברגל או לירות בלב של הבוחר, ואני מעדיף לירות לי ברגל. אם אני אקבל סגנות ולא אוכל להביא תוכנית עבודה ולפעול למען הדברים שהצגתי בקמפיין שלי - אז אני לא רואה צורך להצטרף לקואליציה. אסתדר גם מהאופוזיציה במידה ותהיה".