ברוט ובכר בלשכה. פרגון ומחויבות לשיתוף פעולה | צילום: קובי קואנקס

היום בעשר וחצי בבוקר, נכנס צביקה ברוט לראשונה אל לשכת ראש העירייה והתחיל רשמית את כהונתו בת החמש שנים. כל זאת לאחר שאתמול (ב') השתתפו עשרות בני אדם באירוע הפרישה של ראש העירייה היוצא יוסי בכר שהתקיים בעירייה.

בכר כיהן כראש עיריית בת ים משנת 2014 אך בבחירות הנוכחיות הפסיד בכר את מקומו לראש העיר הנכנס. כשבוע לאחר שהבוחרים אמרו את דבריהם, הודיע בכר כי הוא  פורש מהמועצה העירונית, ומהחיים הפוליטיים-ציבוריים.

ברוט ובכר למרות היריבות ששררה ביניהם לאורך מסע הבחירות, ההתכתשויות וההשמצות, ברכו האחד את דרכו של השני, ובכר אף הציע את עזרתו לטובת העיר.

ברוט מתקבל בלשכה | צילום: קובי קואנקס

אל הרמת הכוסית החגיגית אשר התקיימה בבניין העירייה, הגיעו שותפיו של ברוט לדרך, ראשי הסיעות שחברו אליו לקראת הסיבוב השני, וישבו עמו בקואליציה - אלי יריב, אורי בוסקילה, ירון לוי, ויקטור טל, קטי פיאסצקי-מורג ושניים מחברי סיעת בת ים בראש מורם, אסתר פירון, ואיציק דריקס, שערקו מסיעתו של בכר אל ברוט.

ממה שמסתמן עד כה ברוט יציג קואליציה שכרגע לא תכלול את סיעת ש"ס, וימשיך לעבוד על הרחבת הקואליציה ללא סגנים בשכר. באופוזיציה ישבו הסיעות ישראל ביתנו, ובת ים בראש מורם.

מי שהפתיע והגיע להעביר את המושכות הוא ראש העירייה היוצא, שנפרד ופנה אל ברוט בדברי תמיכה חמים. "אני מאחל לראש העירייה של בת ים המון הצלחה ושימשיך לעשות למען תושבי העיר. עשיתי רבות לתושבי העיר, הם חשובים לי ואני בטוח שהם חשובים גם לו.

"אני יוצא לדרך חדשה, שמח עליה ובטוח שגם צביקה שמח. יש לי שמחה עבורך ואני לא בטוח שזה היה קורה אם היה נבחר מישהו אחר, אבל לדעתי אתה אדם ראוי ומי שראוי להנהיג את העיר שלי אני איתו באש ובמים.

"אני יודע שאתה תצליח. יש לי הרגשה שאני הולך והמקום ימשיך  לתפקד ואולי טוב יותר. אין לי כוונה לחזור, לא בגלל שאני לא אוהב את המקום, עשיתי  דרך ואני ממשיך הלאה, ואעשה הכל כדי שאתה תמשיך להיות פה גם בפעם הבאה".

צפו בדברי הפרידה (צילום: קובי קואנקס):