תופעה מטרידה מתרחשת בתקופה האחרונה בחצר ביה"ס 'עקיבא' בבת ים. לדברי הורים ושכנים, צעירים מגיעים אליה בלילות, משחררים בה כלבים, ומשחיתים אותה, בין השאר, גם בכניסה עם רכביהם.

ונדליזם בבית ספר 'עקיבא' | צילום: פרטי

כמו בכל בתי הספר בבת ים גם שערי ביה"ס 'עקיבא' בשכונת עמידר נותרים פתוחים לאחר שעות הלימודים. זאת על מנת שילדי השכונה יוכלו ליהנות ממנה למשחקי כדור וחוגים. לדברי השכנים יש מי שמנצל זאת לרעה, ומשחית את החצר. 

"צעירים נכנסים עם כלביהם מסוג רוטווילר ואמסטף, משחררים אותם בחצר בית הספר, שבה הם משתוללים ומזיקים לציוד", מספר אחד השכנים. אחד ההורים מוסיף: "לפני כחודשיים ניזוק כך עמוד סל הכדורסל, ועד עתה למרות בקשות חוזרות ונשנות לעירייה, הוא לא תוקן, ועכשיו במצבו הנוכחי הוא ממש מסכן את ילדינו".

הורה אחר מדווח על מפגע נוסף שנותר לאחר הביקורים הליליים: צואת כלבים. "כל בוקר ילדינו מגיעים לחצר מסריחה ומלוכלכת מגללים שמרוחים בכל מקום".

נזק לעמוד הכדורסל בגלל האורחים הליליים | צילום: פרטי

ואם לא די בכך, מספרים ההורים שהצעירים עוקרים את השער ממקומו, ונכנסים עם מכוניתיהם ועושים 'חארקות' בחצר. "סכנת נפשות. הילדים מפחדים לשחק בבית הספר. פנינו מספר פעמים לפיקוח העירוני וגם מאגף החינוך הבטיחו לנו כי ידאגו שהפיקוח יעבור באופן יזום באזור, אך הדבר לא קורה. הוונדליזם פשוט חוצה כל גבול ונראה שלאף אחד לא אכפת".

ההורים הגישו תלונה למשטרה, ולמיטב ידיעתם המקרה נמצאים בחקירה. 

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "במקום תוגברו סיורי הפיקוח והשיטור העירוני, ואנו נבצע בדיקה של כלל הליקויים בחצר בתיאום עם הנהלת בית הספר. בכל מקרה של הפרעה לסדר הציבורי אנו קוראים לתושבים לדווח בזמן אמת למוקד משו"ב 107 ולמקום ישלחו פקחים".