'מועדון חירשים בת ים', שקיים בעיר כבר למעלה מ־14 שנה, נפגש בשבוע שעבר עם ראש העירייה צביקה ברוט וביקש תוספת תקציב לפעילות שלהם.

חברי המועדון וראש העירייה, בשבוע שעבר | צילום פרטי

בפגישה שנערכה בלשכתו, סיפרו נציגי קהילת לקויי השמיעה בעיר, כי המועדון פועל במשך שנים רבות במתנ"ס 'יגלום' בעיר והפעילויות בו מתקיימות פעם בשבוע, ולמרות שלטענת המשתתפים זה מעט מדי, המועדון מקיים פעילות ענפה לאורך השנה

"ישנן הרצאות במגוון תחומים, סדנאות מעניינות שאנו בוחרים, חגים שאנו חוגגים יחד ופעם בשנה אנחנו אף יוצאים לטיול מחוץ לעיר", אומרים במועדון. "הפעילות כל כך מעניינת שמגיעים אלינו לקויי שמיעה מהערים הסמוכות".

הבעיה לטענת הקהילה היא כי "מועדון החירשים בעיר סובל מתקציב נמוך ולכן הפעילות במסגרת העירייה מתקיימת רק פעם בשבוע למשך שלוש שעות, ואנחנו ביקשנו מראש העיר החדש להתחשב בנו ולתקצב אותנו ביותר שעות עבור הפעילות שלנו".

קהילת לקויי השמיעה בבת ים מונה כ־400 איש בכל שכבות הגיל וחברי הקהילה מטופלים באגף הרווחה בעיר.

"הקהילה הזו מאוד מגובשת, הם עוזרים אחד לשני, ודואגים זה לזה. העירייה מתקצבת רבע מהפעילות והשאר מגיע ממשרד הרווחה. יש לנו עובדים סוציאליים שמלווים אותם והם כמובן מקבלים גם ליווי של ביטוח לאומי. המצב בקופה של העיר אינו מזהיר וזה לא סוד, היה חשוב להם שמישהו יקשיב להם ואכן ראש העיר נענה לבקשתם", נמסר ממחלקת הרווחה.

אבי זילברמן יו"ר הקהילה בבת ים, מספר: "ראש העיר אכן היה נחמד ומתחשב, אך הסביר כי העיר נמצאת בגירעון ואין באפשרותו לתקצב ביותר שעות את הפעילות שלנו. עם זאת, הוא ביקש שניפגש בעוד כמה חודשים וננסה לחשוב על פתרונות אחרים. אנחנו כמובן ממשיכים בפעילות שלנו ומצפים לעוד זמן איכות ביחד בחסות העירייה".