בריכה. צילום: ShutterStock

מרבית תלמידי שכבות ה' בבתי הספר היסודיים בבת ים לקחו חלק בלימודי השחייה השנתיים בבריכת 'עמידר'. הורים לילדים המתחנכים בבתי הספר 'סוקולוב' טוענים שמתוך כ-10 שיעורים שהיו אמורים לקבל, בפועל ועל אף ששילמו מחיר מלא (270 שקל), ילדיהם קיבלו רק שלושה שיעורים.

"נאמר לנו כי החלוקה של התשלום היא כעיקרון עבור ההסעה והכניסה לבריכה", אומר אחד ההורים, "אך אם תכפיל את התשלום בכמות התלמידים בשכבה, זה נראה לי סכום אסטרונומי לשלם עבור סה"כ 3 מפגשים".

בהמשך לפניות ההורים ובדיקה שערכנו בחוזרי מנכ"ל של משרד החינוך נכתב כי שיעורי השחייה אשר יינתנו בכיתות ה' יכללו 12-10 שיעורים וניתן לקיים אותם יום אחר יום בצורה מרוכזת במשך שבועיים, במהלך שנת הלימודים או פעמיים או שלוש פעמים בשבוע במהלך ארבעה עד שישה שבועות.

"אז לאן נעלם הכסף ששילמנו", תוהים ההורים, "ומי אחראי על להחזיר לילדינו את שאר השיעורים שהם היו אמורים לקבל, כי ללמוד שחייה אחרי שלושה שיעורים זאת משימה בלתי אפשרית".

עוד נטען ע"י ההורים, כי בשיחה שניהלו עם הנציגה הטלפונית בבריכת עמידר נמסר להם על ידה כי ההסכם של הבריכה עם בתי הספר בעיר הוא, 'שהתשלום מועבר לאחר שני שיעורים מבית ספר לבריכה'. כלומר, מסתמן מכך שהתשלום עבור שירותי הלימודי שחייה בבריכה הועבר, על אף שהתלמידים לא קיבלו את השירות.

מעיריית בת-ים נמסר: "כבכל שנה, גם השנה התקיים בכל בתי הספר בעיר פרויקט קורסי השחייה לתלמידי כיתות ה' על פי תוכנית משרד החינוך ובתאום עם אגף החינוך. במסגרת הקורס, התלמידים משתתפים ב-10 שיעורי שחייה. בבי"ס סוקולוב עלה כי חסרים בין 3-4 שיעורים עקב בעיות שעלו מול חברת ההסעות. עיריית בת ים עמדה על כך שהשיעורים הנותרים יושלמו לתלמידים, וכל השיעורים החסרים יועברו לתלמידים בשנת הלימודים הקרובה".