משטרת ישראל הגישה אמש (רביעי) רשימת דרישות מחמירות לאבטחת אירוע הגאווה שיתקיים בבת ים ביום שלישי הקרוב, ברחבת העירייה. הערב, לאחר מחאת המארגנים, הסירה המשטרה את דרישותיה, ובכך הוסר האיום על קיום האירוע, שעלול היה להתבטל בשל העלויות הכרוכות באבטחתו.  

 מצעד הגאווה בבאר שבע. מודל לבת ים | צילום: הרצל יוסף

דרישות המשטרה - גדר בגובה שני מטר, שישה מאבטחים, ארבעה סדרנים ומגנומטר, הכו את המארגנים בהלם. התפנית בעלילה הגיעה בעקבות פניית האגודה לזכויות האזרח. "אירועי חודש הגאווה הם אירועי מחאה לכל דבר ועניין", אומרת הערב עו"ד רוני פלי מהאגודה, "ככאלה על המשטרה לשאת בעלויות האבטחה. לא יעלה על הדעת שהזכות להפגין תהיה שמורה לבעלי ממון בלבד. אנו מברכים על החלטת המשטרה ומאחלים למשתתפים באירוע בבת ים ולכולם חג גאווה שמח ושיוויון לכל".

חברת מועצת העיר וממארגני האירוע, קטי פיאסצקי, בירכה אף היא על החלטת המשטרה: "ביום שלישי נממש את זכותנו הדמוקרטית ונקרא לקידום זכויות הקהילה הגאה. אני קוראת לכלל הציבור להגיע לאחר הצהריים של אהבה ושל אור". 

פיאסצקי | צילום פרטי

אוהד חזקי, מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב אמר הערב כי "הקהילה הגאה בישראל תצעד בכל עיר, ברחוב המרכזי, לאור היום - בכל מקום בארץ וגם בבת ים, עד שנגיע לשיווין מלא. אנחנו שמחים לראות שהמשטרה תאפשר את קיום הפגנת הגאווה בבת ים ללא הדרישות שנתנה בהתחלה.

"בת ים תיצבע בצבעי הקשת, השיווין והסובלנות. את המהפכה הזו אי אפשר כבר לעצור. אנחנו קוראים לכל הציבור להגיע לאירוע הגאוה בבת ים ולחזק את רוחות השינוי".