בחודש מרץ תגיע חברת האוטובוסים 'מטרופולין' לבת ים. במסגרת כניסתה לאזורי הפעילות החדשים (בחולון, בת ים וראשל"צ) תשיק החברה קווים חדשיםובמקביל תחליף את 'אגד' בקווי השירות שמספרם 2, 22, 26, 126.

חלק מהמכרז הגדול ביותר של משרד התחבורה. צילום: יח"צ מטרופולין

במסגרת כניסתה לאיזורים אלה, תפעיל החברה שני קווי שירות חדשיםבמטרה להרחיב את מפת התחבורה הציבורית באזור ולתת מענה לביקושים מצד הנוסעים.

הקווים יופעלו באמצעות אוטובוסים חדישים, המצוידים גם בעמדות טעינה אוטומטיות, הנחשבות למשוכללות ביותר בענף. עמדות הטעינה של מטרופולין נועדו לתת פתרון עבור אלה שלא הטעינו את כרטיס הרב-קו מראש, וזאת באמצעות רכישה באשראי או במזומן (מטבעות).

ייחודן של העמדות הוא ביכולתן להחזיר עודף לנוסעים באמצעות מזומן (מטבעות) או לחלופין באמצעות קבלת זיכוי איתה ניתן לבצע רכישה או טעינת כרטיס בנסיעה הבאה. למעוניינים אף ניתנת האפשרות להמרת הזיכוי לכסף באחת מעמדות "על הקו" של מטרופולין.

בבת ים תפעיל החברה את קווי השירות העירוניים הקיימים: קו 22, החל מה-15 במרץ. מדובר בקו שהופעל עד כה על-ידי חברת 'אגד'. מסלולי הקו ישאר ללא שינוי אולם תדירות הנסיעות תתוגבר.

לדברי ליבנת כהן-דן, סמנכ"לית שיווק וקשרי לקוחות: אנו שמחים להיכנס לאזור פעילות חדש, ורואים חשיבות עליונה במתן שירות איכותי ויעיל לנוסעים, המשלב אוטובוסים בעלי טכנולוגיות חדשניות לצד חוויית נסיעה נעימה. אני מברכת את הנוסעים, ואת נהגי החברה, בברכת דרך צלחה ובטוחה.

להלן פירוט הקווים החדשים באיזור בת ים, חולון, ראשל"צ:

קו 77 בין רחוב המרכבה בחולון למסוף תחנת הרכבת "ראשונים" בראשל"צ, דרך מסוף קרית שרת בחולון. הקו יופעל החל מהשעה 6:20 ועד לשעה 21:45 בכל כ- 35-25 דק'. בנוסף, הקו יופעל גם בימי שישי. השקה ב-08.03.19.

קו 2 - בין קניון הזהב בראשל"צ לקריית שרת בחולון, דרך שכונת ג'סי כהן. הקו יופעל החל מהשעה 6:00 ועד לשעה 23:10 כל 20 עד 30 דק'. הקו יופעל גם בימי שישי ובמוצאי שבת.

קו 22 - לשעבר קו 2 א' של אגד, בין קניון הזהב בראשל"צ לקריית שרת בחולון,דרך בת-ים. הקו יופעל החל מהשעה 6:30 ועד לשעה 19:00 בכל כ-30 דק'. הקו יופעל גם בימי שישי ובמוצאי שבת.

קו 126 - בין אזורי חן בת"א לקניון הזהב בראשל"צ,דרך שכונת ג'סי כהן בחולון. הקו יופעל החל מהשעה 5:00 ועד לשעה 23:30 כל כ-20 דק'. הקו יופעל גם בימי שישי ובמוצאי שבת.