משטרת ישראל פתחה בחקירת אירוע שהתרחש היום (ראשון) של תקיפת עובדת ציבור, מורה בבית ספר בבת ים. מחר (שני) תשבית הסתדרות המורים את הלימודים לשעתיים בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים. גני הילדים לא יושבתו. 

אלימות | צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

עפ"י הדיווח שהתקבל היום בשעות הצהריים במוקד 100 של משטרת ישראל, התפרצה אישה לשטח בית הספר, נכנסה לאחת הכיתות והתחילה לצעוק על התלמידים.

במשטרה מדווחים כי כאשר המורה, תושבת בת ים בת 51, אשר נכחה בכיתה בקשה ממנה לצאת, היא הותקפה על ידי החשודה (33, ת"א), אם של אחת התלמידות היא עוכבה ע"י המשטרה לחקירת נסיבות האירוע. החקירה נמשכת.

בעקבות האירוע הודיעה מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד על השבתת מחאה. "עוד אירוע אלימות קשה כלפי עובדת הוראה, הפעם בבית ספר יסודי בבת ים. אנו נשבית מחר (ב) את הלימודים בכל בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים (למעט חינוך מיוחד) בעיר בת ים והם יחלו בשעה 10:00".

בהסתדרות המורים מפרטים את מה שהתרחש היום בבית הספר, ומדווחים כי בשעות הצהריים הגיעה לשטח בית הספר אם לאחת התלמידות הלומדות במקום. האם נכנסה לכתה בה לומדת בתה והחלה לצרוח, ובהמשך אף לשרוט את מחנכת הכתה, כל זאת בזמן השיעור לעיניי התלמידים.

בעקבות הצעקות, נכנסה לכיתה מורה שלימדה בכיתה הסמוכה והפרידה בין הצדדים. תלונה הוגשה במשטרה כנגד האם. בהסתדרות המורים מוסיפים כי מספר שעות לאחר מכן, הגיע אב של תלמידה אחרת אל שטח בית הספר והחל לצרוח ולגדף את צוות המורות.

"אירוע זה מצטרף לשורה של מקרים שתופסים תאוצה בשנים האחרונות, אני קוראת למשרד החינוך לשים את נושא האלימות כלפי עובדי ועובדות ההוראה בראש מעיניהם ולהטוות תוכנית חירום שתמגר תופעות קשות אלו", מסכמת בן דויד ומודיעה כאמור על השבתה שתתקיים מחר.

צילום: קובי קואנקס

בעקבות האירוע מודיע מ"מ ראש העירייה ומחזיק תיק החינוך, אלי יריב מסר, שכל מי שייפגע בעובדי ציבור יהיה חשוף לא רק להליך פלילי אלא גם לתביעה כספית ע"י עיריית בת ים.

"כמחזיק תיק החינוך וכבעל למורה במערכת החינוך לא אוכל לעבור על כך לסדר היום.
אמנם האחריות לבטחון בתי הספר והגנים מוטלת כל כולה על משטרת ישראל ומשרד החינוך, אך לצערי גם המשטרה וגם משרד החינוך מגלים יד רכה בנושא, ולכן מעתה והלאה במקביל להליך הפלילי המטופל ע״י משטרת ישראל.

כל מי שיפגע בעובדי ציבור יהיה חשוף לתביעה כספית ע״י עיריית בת ים. במטרה להרחיק כל אלימות ממוסדות החינוך.

עיריית בת ים תעשה כל שביכולתה על מנת לצמצם את מספר מקרי האלימות עד לאפס אך בשורה התחתונה האחריות היא על משרד החינוך. לא נקבל מצב בו כמה תפוחים רקובים מפריעים לשגרת החיים של ילדי בת ים. אני קורא לשר החינוך נפתלי בנט להתערב ולהכין תוכנית חירום למניעת אלימות לפני שיהיה מאוחר מדי". 

כזכור, רק השבוע יצאו הורי תלמידי בית ספר יסודי בבת ים במחאה נגד אלימות בבית ספרם ויזמו הפגנת מחאה.