כעס בקרב יוצאי אתיופיה תושבי העיר בעקבות פרסום צילום מסך של פוסט, שהעלתה לפייסבוק חברת מועצת העיר בת ים ומחזיקת תיק הקליטה בעירייה, אנסטיסה סהר. 

צילום מסך מתוך הפייסבוק

בפוסט המדובר שפורסם בתחילת חודש יוני כתבה סהר כי "בכל יום רביעי מחלקת הקליטה בעיריית בת ים, מקיימת ישיבות בכל הנושאים הקשורים למחלקה", והציעה לתושבים "לקחת חלק ולתרום רעיונות והצעות לשיפור".

במבט מהיר בתמונה שצורפה רואים את נציגי מחלקת הקליטה ביחד עם סהר, ישובים סביב שולחן בחדר הדיונים, ללא אף נציגות של יוצאי אתיופיה, תושבי העיר. הצילום, כאמור, עורר את כעסם של ראשי העדה על כך שמחלקת הקליטה מפספסת את המטרה לשמה היא קיימת.

יובל אלמו תושב בת ים  ומפעילי דף הפייסבוק 'ביחד לשינוי', אמר בנושא ל'מיינט בת ים': "אני חושב שעיריית בת ים בשנת 2019 חייבת להביא גיוון תרבותי ורעיוני בהרכב האנושי שלה, כפי שבת ים קולטת עלייה מכל הארצות כך גם המחלקה שאחראית על כך, חייבת להיות רב גונית ולא סקטוריאלית גם במשאב האנושי שלה.

"לא יכול להיות שמחלקת הקליטה שאמורה להיות הפנים של העירייה כלפי העולים תהיה כה חד גונית, ללא נציגי הקהילה האתיופית בהעלאת רעיונות ובבניית תוכנית לצורך הטבה מירבית בקליטתם".

אבירן הנוק, פעיל חברתי לשינוי מדיניות ציבורית מקומית וארצית מוסיף כי "הקהילה האתיופית בעיר נמצאת בתהליך עם הנהלה החדשה כבר מאז היכנסה לתפקיד. אנו עובדים איתם למען יצירה של קשרי קהילה טובים יותר. אך כפי הנראה השקיפות והשיתוף שדיברנו עם העירייה עליהם לאורך כל הדרך עדיין לא באים לידי ביטוי. אנו רואים את זה בחומרה רבה, שהנהגת העיר עדיין לא הפנימה שאם יש ועדות של קליטה, מן הראוי שיהיו בה נציגים מכלל המגזרים של העולים בעיר".

מעירית בת-ים נמסר בתגובה: "רק שלשום התקיימה ישיבה של ראש העיר, ממלא מקומו, ומחזיקת תיק הקליטה, יחד עם חברי ועד הקהילה האתיופית. בנוסף, התקיימו בחודשיים האחרונים לא פחות משישה מפגשים עם נציגי הקהילה האתיופית בנושאים שונים. 
"ראש העיר ומחזיקת תיק הקליטה מחוברים לקהילה האתיופית ברמה הגבוהה ביותר שהיתה אי פעם בעירית בת ים, ואף השיגו סכום של 2 מיליון שקלים לצורך בית כנסת ומועדון חדש לקהילה. כל זאת, לאחר שנים שבהן התעלמו מצרכי הקהילה האתיופית. אף אחד לא יוכל לפגוע בקשר החזק שיש בין הנהלת העיר הנוכחית לבין הקהילה האתיופית, ולבין ציבור העולים בכלל".