ביום ראשון הקרוב תתקיים באחד מבתי הספר היסודיים בעיר מסיבת הסיום החגיגית, וכבר השבוע נודע לאחיות תאומות שלומדות במקום כי לא יזכו לקבל במסגרת החגיגות את תמונות המחזור שלהן. לטענת הורי הבנות מדובר בסנקציה שהפעיל בית הספר בעקבות חוב כספי.

צילום אילוסטרציה: Shutterstock

לדברי האם היא הביעה נכונות לשלם עבור הפעילויות שהבנות לוקחות בהן חלק, כמו התמונות שבית הספר גובה עבורן 75 שקל, אך היא אינה מוכנה לשלם על מלוא השנה. "בישראל יש חוק חינוך חינם", היא אומרת. "התשלומים מלבד הביטוח שאותו אני כמובן שילמתי, הם אינם תשלומי חובה ולכן אני לא מעוניינת לשלם אותם".

האם, שיודעת שעל פי חוזר מנכ"ל משרד החינוך אסור להפלות ילדים על רקע אי־תשלום, טוענת כי בעקבות המקרה אחת המורות נהגה בבריונות כלפי בתה.

"כאמור, בעקבות הוויכוח שלי עם בית הספר על התשלומים, המורה אמרה מול כל הכיתה שבתי לא תקבל את התמונה כי 'אמא שלה לא שילמה'", היא אומרת. "הבת שלי הרגישה מושפלת ולא מפסיקה לבכות מאז. זאת בושה שמורה מרשה לעצמה להתבטא בצורה כזו ליד הילדים, לגרום לכזו טראומה לבתי ולהתנות באופן לא חוקי את קבלת התמונות".

האם שלבסוף הופנתה לשלם במזכירות עבור התמונות בלבד כפי שביקשה לדבריה מלכתחילה, מספרת כי כלל לא יכולה לעשות זאת כיוון שנכון לעכשיו אין לבית הספר מזכירה. "אך למרות זאת עדיין מונעים מבנותיי לקבל את התמונות שלהן במסיבה שתתקיים ביום ראשון הקרוב".

מעיריית בת ים נמסר: "הטענות שמועלות בכתבה אינן מוכרות למנהלת בית הספר. לדברי המנהלת, בית הספר פועל על פי חוזר מנכ"ל ואינו מתנה בין תשלומי רשות ובין מתן תעודה. הורי התלמידה יוזמנו להבהרת העניין".