דרי הרחוב, על אחת מבמות הישיבה | צילום: תושבים

              

תופעת דרי הרחוב אינה חדשה בבת ים, ומוכרת היטב לגורמי הרווחה והפיקוח בעיר, אולם היום אירע מקרה שנדיר גם במושגי המקום - שני גברים ניצפו כשהם מעולפים על ספלסל במרכז הנביאים, וכאשר חלציו של אחד מהם חשופים לעיני כל. תושבים מזועזעים הזמינו בתגובה את כוחות המשטרה ואת מד"א, ולטענתם, יש סיבה מיוחדת להתגברות התופעה באחרונה. 

בעלי העסקים והתושבים במרכז המסחרי ברחוב הנביאים 3, מכירים את התופעה היטב. לדבריהם ספסלי עץ חדשים, ובמות עץ שהציבה העירייה, אומנם שידרגו את חזות המקום, אבל הם משמשים עבור עשרות דרי רחוב מין מקום מושב מאולתר, על מנת לקיים מפגשי שתייה. במהלך הלילה, מהווה המתחם כמקום לינה.

בעלי העסקים מספרים על מטרד נוראי, שפוגע גם בעסקים וגם בתושבים שגרים ברחוב. "מדובר במרכז מסחרי שתושבים חוששים להגיע אליו", אומר ד', בעל עסק במרכז. "זה פוגע בעסקים וגם בערך הדירות בשכונה. יש פה מקומות שמוכרים להם אלכוהול בזול, אז למה שלא יבואו לפה?".

"אבל זה לא רק שהם יושבים פה. לפעמים גם נערכים קטטות, בינם ובין עצמם, ולא פעם מדווחים כאן על הערות מיניות שחוות נשים וילדות שעוברות ליד הפיצוציה והספסלים".

"הבטיחו לנו להוריד את הבמות ואף אחד לא עושה כלום בנידון", אומר תושב נוסף. "גם המשטרה לא עושה כלום, ולא יכולה לעשות כלום. שוטרים אומנם מגיעים מדי יום אבל התופעה לא מסתיימת. היא רק גוברת. אין מניעה. התושבים ובעלי העסקים אובדי עצות".

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "הרחוב עבר תהליכי התחדשות, שכללו הוספת ריהוט רחוב, ספסלים ובמות ונועדו לרווחתם ולהנאתם של התושבים, לצד זה אנו פועלים באמצעות השיטור העירוני, הפיקוח והרווחה לאיתור ולטיפול בדרי הרחוב ובמקום יתוגברו הסיורים.

"בכל מקרה של הפרעה לסדר הציבורי אנו קוראים לתושבים לדווח בזמן אמת למוקד העירוני בטל' 107 ולמקום ישלחו פקחים".