מטה הבטיחות של עיריית בת ים מודיע היום (שלישי) שעל פי דוח שנעשה יחד עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, חלה ירידה של עשרות אחוזים בהיקף תאונות הדרכים בעיר, כמו גם במעורבות הולכי רגל בתאונות. 

סימולטור רכיבה בתיכון שז"ר | צילום באדיבות העירייה

לפי הנתונים ב-2007 עמד מספר הנפגעים בעיר על 442, ואילו ב-2018 מספר הנפגעים ירד משמעתית ל-247.

צחי בן גיגי, ראש מטה הבטיחות של העיר, מסביר שהירידה בנתונים נובעת ממספר גורמים: "בשנים האחרונות מתקיימת פעילות הסברה אינטנסיבית בכל התיכונים בעיר, וזאת על מנת להעניק לילדים מידע קונקרטי לגבי התנהגות בטוחה בכביש. בנוסף, מתבצעות כל העת פעילות הסברה עבור קשישים וגמלאים. כמו כן יצאנו השנה בקמפיינים פרסומיים שנועדו לעודד את הציבור לבטיחות בדרכים".

בנוסף הוא מפרט כי נעשה שיתוף פעולה הדוק עם גורמי אכיפת החוק, ביניהם משטרת התנועה. "אכיפה מוגברת נמצאה כאפקטיבית ביותר למתן הרתעה והתנהגות בטוחה בכביש", הוא אומר. 

בעירייה זוקפים את הירידה בנתונים גם למגרש ההדרכה לרכיבה נכונה על אופניים, בעבור ילדים מגיל גן ועד כיתה ו', בו משתתפים מדי חודש כ-1200 ילדים. 

הסבר נוסף לדברי העירייה נעוץ בקידום פרויקטים בתחום התשתיות, ביניהם התקנה של כ- 970 עיני חתול סולריות במאות מעברי חצייה בעיר, הקמת צמתים חדשים ותכנון מדויק של הדרך בעבור נהגים. 

צביקה ברוט, ראש עיריית בת ים: "הנתונים הללו מהווים בשורה של ממש עבור תושבי העיר. עיריית בת ים בשיתוף מטה הבטיחות בדרכים של העיר, משטרת ישראל והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, תפעל בכל דרך בכדי למגר את תאונות הדרכים בעיר, ע"י פיקוח מוגבר, שיפור של התשתיות כמו גם הסברה בעבור התושבים".