עונת הרחצה מזמן תמה אבל את רצועת החוף בבת ים ממשיכים לפקוד מבקרים ובעיקר זוגות שמחפשים מפלט רומנטי. באחרונה, אותם מבקרים מתלוננים על אורחים לא רצויים, כלבים שרצים לכל עבר ללא השגחה, והופכים את הטיול על החולות לעתים לסכנה אמיתית.

"החוף הוא שטח הפקר" | צילום: קובי קואנקס

"זה נכון שכלב לא נושך סתם אבל זה לא נעים להסתובב בחוף כשיש כלבים שרצים שם ומתנפלים על כל מי שעובר במקום", מספר אלכס קריזין, תושב העיר.

"בשבוע שעבר הגעתי לחוף הגולשים עם הילדים שלי, היה יום יפה ורצינו לנשום קצת אוויר ולראות את הים אבל לא יכולנו להישאר שם יותר מדי זמן כי קבוצת צעירים שיחקה שם עם כלבי האמסטף שלהם וזה די הפחיד אותנו".

לטענת קריזין, כאשר הוא ניסה להעיר לצעירים כי עליהם לקשור את כלביהם הם סירבו בתוקף לעשות זאת. "אני חושב שבעלי הכלבים ובמיוחד חבר'ה צעירים מנצלים את העובדה שזאת לא עונת רחצה ואין פיקוח על החוף או אכיפה של אגף החופים", אומר קריזין.

"מילא היו רק כלבים קטנים אבל מדובר בעיקר בבעלי כלבים גדולים, שצריכים שטח ומרחב. הם מביאים אותם לפה בחורף כדי שירוצו, כי אין מתרחצים, אבל אז אנחנו בבעיה".

תושבים אחרים שנתקלו בבעיה מספרים כי התקשרו למוקד העירוני וביקשו כי פקחים יגיעו למקום ויורו לבעלי הכלבים לקשור אותם, אולם הם לא נענו. "נכון לעכשיו החוף הוא שטח הפקר והתופעה הזאת פוגעת ממש במי שרוצים לבוא ולבלות לאורך החוף, שהוא שטח של כולנו ואולי היתרון הבולט של העיר הזאת", אומרת רוויטל פלסר, תושבת העיר.

"בנוסף לזה שהכלבים רצים חופשי, הם גם עושים פה את הצרכים שלהם, ואין פיקוח, ואין מי שינקה אחריהם. הגללים נשארים על החול וזה לא נעים".

מעיריית בת ים נמסר: "הפקחים מסיירים ואוכפים את החוק בכל רחבי העיר, זאת לצד עובדי המחלקה הווטרינרית הלוכדים במידת הצורך כלבים מסוכנים. נגביר את האכיפה בחוף, ובכל מקרה של הפרעה במרחב הציבורי יש לפנות למוקד העירוני".