צילום: מיטל חגיוב עובדיה

               

"כריך למי שצריך" הוא מיזם התנדבותי, ללא מטרות רווח, שעלה כדי לתת מענה לאנשים רעבים ברחובות המדינה, "חשבנו מה המעט שאפשר לעשות בשביל האחר? הכנו כריכים ויצאנו לרחוב", מספרות היוזמות. הדוכן הראשון הוצב ברחוב הרברט סמואל בחדרה, שמספרות כי "משהו ברחוב השתנה בעקבות המיזם, כאילו האור נדלק".

כעת, המיזם החברתי מגיע גם לבת ים ביוזמתן של מיטל חגיוב עובדיה, קסניה אסרף, דנה דנון סגל וחמש נשים נוספות, שהתנדבו לפרויקט והקימו בשלישי האחרון דוכן לחלוקת סנדוויצים בחינם.

"אני גרה באזור עמידר ואין פעם שאני לא עוברת דרך 'המצבה' בעיר ותמיד רואה הומלסים שוכבים במקום, חלק אף ניגשים ומבקשים תרומה לאוכל. נורא קשה להתעלם מזה וידעתי ש'המצבה' יהיה המקום האידאלי למיזם הזה" מפרטת חגיוב עובדיה.

הדוכן אשר פעל אתמול בפעם הראשונה בבת ים, יהפוך למסורת של אחת לשבוע בימי ג' בשעה 11:00 ב'מצבה', "התגובות היו מדהימות, בהתחלה פחדנו שהכנו יותר מדי כריכים אבל תוך שעה לא נשאר כלום", מספרת בגאווה חגיוב עובדיה. "בגלל שמדובר בחופש גדול גם הילדים שלנו היו איתנו וחייכו לכולם, אז ההרגשה הייתה בכלל מדהימה ואוירה נעימה".

מי שמעוניינים להצטרף או לתרום מצרכים או כריכים לפרויקט, יכול לשלוח הודעה למיטל בפייסבוק או להצטרף לקבוצה הארצית של "כריך למי שצריך". המתנדבות מוסיפות כי הן זקוקות למתנדב שיאייש את הדוכן אחת לשבוע בימי שלישי בשעה 11:00 בבוקר כי כאשר יגמר החופש הגדול הן יצטרכו לחזור לשגרה.