מחוץ לסניף הדואר ברחוב אלי כהן ברמת הנשיא השתרך באופן קבוע תור ארוך. מדובר בסניף שמשמש אלפי תושבים, רבים מהם קשישים ומוגבלים בהליכה, הן משכונת רמת הנשיא והן מרמת יוסף, מאז שסניף הדואר בו נסגר.

תושבים שהגיעו בימים האחרונים לסניף הופתעו לגלות שהסניף הסואן נסגר בפתאומיות. על הדלת נתלה שלט בכתב יד בעברית וברוסית: סגור עד להודעה חדשה.

סניף הדואר ברחוב אלי כהן. נסגר בפתאומיות | צילום: א.ר.ג

"סגרו מספר סניפי דואר באזור שלנו וכעת גם הסניף האחרון שנשאר גם, נסגר. איך יתכן שדואר ישראל משאיר שכונה שלמה ללא מענה?" מספרים בכעס תושבי השכונה.

"גם ככה התור פה היה ארוך ובעייתי אבל לפחות זה לא הצריך מאתנו ללכת מרחק גדול. השירות של הדואר אמור להיות נגיש לכל סוגי האוכלוסייה, וכעת נוצר מצב שאנשים קשישים כמו אמי, יאלצו לוותר או להיעזר בבני משפחה כלומר, העצמאות נשללת מהם" מוסיף אחד התושבים שאמו מתגוררת בשכונה.

יש לציין שמאחר ואין סניף דואר קרוב אחר, נאלצים כעת תושבי האיזור להגיע עד למרכז העיר או לכתת רגליהם כעשרים דקות הליכה עד לרחוב ניסנבאום (ליד הבת ימון) על מנת לקבל שירותי דואר שאינם קבלת חבילות.

השלט שנתלה על דלת הסניף הסגור | צילום: א.ר.ג

מדואר ישראל  נמסר בתגובה: "סוכנות הדואר ברמת הנשיא נסגרה באופן זמני לאחר שהסוכן במקום ביקש לסיים את התקשרותו עם דואר ישראל. אנו שמחים לבשר כי בימים אלה נבחר במכרז סוכן חדש אשר נמצא בתהליך הכשרה\ ובסיומה תופעל סוכנות הדואר במתכונת מלאה. בשלב זה, מתבצעת במבנה בו פעלה סוכנות הדואר מסירת חבילות ודברי דואר רשום, וכן חלוקת מכתבים בתאי הדואר".