תושבי רחוב האורגים 12 בבת ים עוברים בשביל שליד ביתם בחשש ומדווחים על מכת חולדות בלתי פוסקת. "אף אחד לא מבין מה הולך פה בשביל מתחת לבית, ליד הפחים ולאורך השביל, מפחיד לעבור פה. כל רגע חולדה יכולה לקפוץ עלייך", מספרת אחת הדיירות בבניין.

חולדה ברחוב האורגים בבת ים | צילום: באדיבות תושבים

הבעיה אינה מסתיימת בשביל ובמדרכה שמתחת לבניין. הדיירים מספרים שהחולדות המטפסות נכנסות גם מבעד לחלונות. "הן מטפסות על הצמחייה שבקיר", מספרת דיירת בקומה הראשונה. "אנחנו לא מעזים לפתוח את החלון בבית", היא מספרת בדמעות. "שקלתי לשים רשת, אבל אמרו לי שהחולדה פשוט תכרסם את הרשת וחבל על הטרחה. מה אנחנו אמורים לעשות? באיזה עולם אנחנו חיים?"

חולדה ברחוב האורגים בבת ים | צילום: באדיבות תושבים

השכנים משערים שמקור החולדות הן עבודות שיפוץ שמבוצעות לאחרונה בקרבה אליהם. "החפירות באדמה כנראה עוררו אותן", הם אומרים.

הדיירים מספרים שפנו לעירייה וביקשו שתבצע הדברה, אך דבר עדיין לא נעשה. "כנראה איאלץ להתקשר עוד כמה פעמים כי אם לא מנדנדים להם, הם פשוט לא מגיעים", מסכם אחד הדיירים ומקווה שהבעיה תטופל. 

מעיריית בת ים נמסר:

"עיריית בת ים משקיעה מאמצים רבים בשמירה על סביבה נקייה ובמיגור בעיית המזיקים במרחב הציבורי עקב העבודות להקמת הקו של הרכבת הקלה, וביצענו הדברה במקום.

על מנת לצמצם את היקף התופעה הנהלת העיר הכפילה את תקציב ההדברה לעומת שנה קודמת, במקביל אנו קוראים לתושבים לשמור על ניקיון החצרות הפרטיות ולדאוג לתיקון פתחי ביובים פרטיים שבורים".