ברחוב מבצע סיני שוררת בערבים האחרונים עלטה. לדברי תושבים, תאורת הרחוב אינה עובדת וכבר בשעה 20:00 שורר ברחוב חושך מוחלט. התוצאה: תושבים נופלים, מועדים, נפצעים וחוששים ללכת ברחוב.

מעד בחושך | צילום: פרטי

"משעות הערב יש עלטה מוחלטת ברחוב", מספרת תושבת הרחוב בשכונת רמת יוסף. "תאורת הרחוב לא עובדת כבר כשבוע, וכבר היו שתי פציעות. לפני יומיים זה היה קשיש שמעד בחושך, נפל ונפצע. אתמול בני בן התשע מעד על ברזל ברחוב ונפל. כתוצאה מהנפילה הוא נחתך בברכו, וברוך השם שזה לא נגמר יותר גרוע".

תושב אחר של הרחוב מוסיף: "אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק שהתזמון של החושך הוא בדיוק לקראת פסח, אולי זה חלק מעשרת המכות של העיר בת ים". לדבריו, התאורה היחידה ברחוב בשעות הערב היא מפנסי הרכבים שחולפים בכביש. "אם לא היו רכבים, פשוט לא היינו רואים כלום. גם ככה הנסיעה ברחוב מסוכנת מאוד והמצב הזה הוא מתכון לאסון".

התושבים המתוסכלים מספרים שפנו לא פעם לעירייה בנושא, ונאמר להם שהעניין בטיפול. "כעבור שבוע וזה לא טופל, כמה זמן עוד נאלץ להמתין, בכל זאת אנחנו חיים במדינת ישראל לא במדינת עולם שלישי", הם אומרים בכעס.

מעיריית בת ים נמסר בתגובה:

"כפי שפורסם בעבר, ראש העירייה, צביקה ברוט, החל לגייס את ממשלת ישראל לצורך השגת סיוע לעיר בת-ים, על מנת לשקם את הקופה הציבורית, התשתיות והשירותים העירוניים.

עד כה הושגו מיליוני שקלים בשלושת החודשים האחרונים בין השאר לצורך שיקום תשתיות החשמל בעיר. בעיית התאורה ברחוב מבצע סיני מוכרת ומטופלת".