בגן 'אטלנטיס', גן עירוני לבני 4-5 בבת ים, אין מתחילת השנה רגע דל. בתחילת השנה פונו הילדים למבנה זמני לאחר שבגן פרצה שריפה כתוצאה מקצר חשמל. "מזל שילדי הגן שהו בחצר ואף אחד לא נפגע", מספרים ההורים. עד לתיקון מפגעי השריפה הצטופפו ילדי הגן בחדר במתנ"ס.

בהמשך, עפ"י דיווחי ההורים, התרחש בגן מקרה אלימות נגד אחת הסייעות, מה שהוביל להשבתת הגן.

עובש בתקרה בגן אטלנטיס | צילום: באדיבות ההורים

כעת, לאחר החזרה מחופשת פורים, שבה היה הגן סגור למשך ארבעה ימים, הגיע משבר שלישי. "הגננות והילדים הגיעו לגן וראו שחור בעיניים", מספרת אחת האמהות, ומסבירה: "כל התקרה מלאה בעובש".

"הגענו ראשונים לגן, וכשפתחו את הדלתות, הריח היה בלתי נסבל. נכנסנו וראינו שכל התקרה עובש", מספר אחד ההורים, ומדגיש: "הילדים שלנו מבלים יום שלם בגן, וזה פשוט בלתי אפשרי לשהות שם עם כזו כמות עובש על התקרה. בימים הקרובים גם הבטיחו גשם, זה אומר שהילדים לא יוכלו לצאת לחצר, ויאלצו לבלות סגורים בכיתה עם עובש! כבר ידוע שעובש מזיק לבריאות ויכול לגרום למחלות". 

"זה פשוט סכנת נפשות", מוסיפה אם אחרת. "מתחילת השנה קורים לנו רק דברים שליליים, ואנחנו עוברים ממשבר למשבר. העירייה חייבת לקחת אחריות, ולתקן את המפגע הזה בדחיפות", היא אומרת.

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: 

"העירייה שמה את בטיחות ובריאות הילדים בראש סדר העדיפויות  ומטפלת בכל מפגע שכזה באופן מיידי. בעקבות השריפה שפרצה בגן, העירייה ביצעה שיפוץ כולל על מנת לתקן את נזקי השריפה. לאחר השיפוץ בעקבות המערכת החורפית הסוערת שפקדה את ישראל , נכלאו מים בתוך התקרה אשר גרמו למפגע.

מחלקת אחזקת מוסדות חינוך נמצאת בקשר הדוק עם הצוות החינוכי של הגן, ובמהלך חופשת הפסח הקרובה מתוכנן שיקום תקרה נוסף, שכן כל עוד הילדים נמצאים בשטח הגן לא ניתן לבצע עבודה זו על מנת לשמור על בטיחותם".