מנתוני דואר ישראל לסיכום שנת 2018 עולה כי למעלה מ-65 מיליון חבילות נמסרו השנה מחו"ל במשקל כולל של 14,100 טון. זאת לעומת 61 מיליון חבילות שנמסרו ב-2017. מי העיר שתושביה הזמינו הכי הרבה חבילות השנה, ואיפה נמצאת בת ים?

מרכז הסחר המקוון | צילום: דוברות דואר ישראל

ודאי לא תופתעו לקרוא שתל אביב היא העיר שתושביה הזמינו הכי הרבה חבילות בשנת 2018: 5.1 מיליון חבילות הוזמנו והתקבלו בת"א. בת ים לעומת זאת מדורגת רק במקום ה- 19 בארץ ביחס לגודל האוכלוסייה. ב-2018 הוזמנו לעיר 1.3 מיליון חבילות. בממוצע כל תושב בת ים הזמין מחו"ל השנה 7.97 חבילות.

תושבי איזה רחוב בבת ים הם חובבי קניות און ליין מושבעים?

לפי נתוני הדואר רחוב 'בלפור' הוא הרחוב שקיבל הכי הרבה חבילות בעיר. הרחוב אף התברג ברשימת "עשרת השיאנים" של ישראל בקבלת חבילות, והגיע למקום 8. את שלושת המקומות הראשונים תפסו: רחובות העצמאות והציונות באשדוד ורחוב הר הצופים ברחובות.

ומה חושבת על זה הדוורית ברחוב?

לירון חדד, הדוורית שמחלקת חבילות ודברי דואר ברחוב בלפור, מרגישה את השינוי בעיקר במשקל התיק, ואומרת: "פעם היה מרגש לקבל מכתב אישי היום זו החבילה".

רחוב בלפור. הכי הרבה חבילות בבת ים | צילום: דוברות דואר ישראל

חדד (32) תושבת בת ים, עובדת ב'דואר ישראל' מזה 11 שנה, ומחלקת דברי דואר וחבילות גם ברחוב בלפור. לדבריה בשנים האחרונות חל שינוי משמעותי בעבודתה. "אם פעם עיקר העבודה היה חלוקת מכתבים, כיום מרבית הציבור אינו שולח מכתבים, ובעיקר מקבל מכתבים מחברות וארגונים כמו בנקים, חברות סלולר וביטוחים. רוב הלקוחות אינם מצפים בהתרגשות לקבל מכתבים כאלה, למעט בתקופת החגים, אז עדיין ישנם לקוחות שמקפידים לשלוח ברכות שנה טובה ולרגש את קרוביהם", היא אומרת.

חדד מציינת שהיא אוהבת מאוד את עבודתה וזוכה לתחושת הערכה גם מהציבור. "אני זוכה לפרגון עצום מהתושבים", היא אומרת, ומוסיפה: "היום מזמינים הרבה מאוד חבילות מחוץ לארץ ואני שמחה להביא את החבילות עד בית הלקוחות שממתינים לחבילות שהזמינו".

השוני העיקרי מתבטא כאמור במשקל תיקה של הדוורית החרוצה, שאותה ואת חבריה הדוורים תראו עובדים בעיר כמעט בכל מזג אוויר. "החבילות הקטנות תופסות מקום נכבד בתיק הדוורים לעומת מכתבים רגילים", היא מסבירה ומחייכת: "הכיף הוא לראות כמה הלקוחות מתלהבים לקבל את החבילות הקטנות, ולעיתים אני מבחינה בהתרגשות שבה פותחים את החבילה".