המצוק בחוף. "הטבע, כמו הטבע, לא צפוי בהתנהגותו" | צילום: קובי קואנקס
הנהלת עיריית בת ים אמורה לקיים במהלך הימים הקרובים, פגישה קריטית עם אנשי החברה הממשלתית להגנת מצוקי הים התיכון. הנושא: מצבו הבעייתי של מצוק הכורכר לאורך רצועת החוף העירונית, והעלות היקרה של הפרויקט להצלתו.

במהלך השנים האחרונות חלה הידרדרות ביציבותו של המצוק ובאזורים מסוימים הוא אף התמוטט, דבר שהביא לסגירתם של חופים מסוימים לתקופה זמן ממושכת. בימים אלה, כאשר ישנם ימים רבים של מזג אוויר סוער, החשש מקבל משנה תוקף.

גשמים חזקים המלווים ברוחות עזות מכיוון מערב, מגבירים את הפגיעה והשחיקה במצוק הכורכר הפגוע ממילא.
בשנתיים האחרונות, מאז שהחלה הבעיה להחמיר, פעלה הנהלת עיריית בת ים לביצוע עבודות שיקום וחיזוק של מצוקי הכורכר, אולם רוב העבודות מתעכבות מאחר שמדובר בהוצאה כספית גדולה.

סביר מאוד להניח כי בפגישה שתתקיים בקרוב בלשכתו של ראש העירייה החדש, צביקה ברוט, בה יקחו חלק בכירי אגף החופים וההנדסה וכמובן שאנשי החברה הממשלתית להגנת מצוקי הים התיכון, שבראשה עומד יעקב בכר, יבקשו קברניטי העירייה תמיכה מקצועית וכספית בפרויקט המורכב.

צילום: קובי קואנקס

באירוע הקריסה האחרון שהתרחש, בחורף שעבר, קרס אל החוף חלק ממצוק הכורכר הממוקם בין חוף הגולשים לחוף הסלע – ובנס לא נפגע איש משום שאף אחד לא שהה במקום באותו הזמן. עד לביצוע עבודות בשטח נאלצו אנשי אגף החופים לסגור בפני הציבור את קטע החוף המדובר והרחצה באיזור זה נאסרה.

"מדובר בהחלט בסכנה לחיי אדם ואנחנו מקווים שהמדינה תסייע לנו, באמצעות החברה הממשלתית, לטפל בנושא", אומר בכיר באגף החופים העירוני. "החורף הנוכחי מביא איתו סערות רבות ומזג האוויר ה'משוגע' הזה צפוי להימשך בחודשים הקרובים, והטבע, כמו הטבע, לא צפוי בהתנהגותו ולכן נקווה שהתקופה הקרובה תעבור בשלום ושהטיפול במצוקים יתחיל כמה שיותר מהר".