בצעד שנועד לתת דוגמא למעונות פרטיים בעיר, פרסם הבוקר (יום ה') מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך בעיריית בת ים אלי יריב, הודעה ברשתות החברתיות בנושא הצבת מצלמות במעונות של החברה העירונית בבת ים.

כחלק מחוק הפיקוח על מעונות היום אשר הועלה להצעת חוק ע"י חברת הכנסת יפעת ששא ביטון בשנת 2018, אשר אמור להיכנס לתוקפו בחודש 9/2020 , תהיה חובה לכל הפעוטונים לילדים בגילאי 0-3, להתקין מצלמות במתחמם.

צילום מתוך סרטון מצלמות האבטחה

עיריית בת ים בהחלטה אשר לטענת אלי יריב, נועדה לתת דוגמא לכל הפעוטונים בעיר, החליטה להקדים את הצבת המצלמות בפעוטונים של העירייה, אשר החברה לתרבות פנאי וספורט מפעילה עבורם, כבר לספטמבר 2019, כלומר שנת הלימודים הקרובה שבפתח.

"ביטחון ילדנו הוא הדבר החשוב לנו ביותר. לכן אני שמח לעדכן שהחל מה-01.09.2019, יפעלו מצלמות בכל מעונות היום עד גיל 3 של החברה העירונית, בהתאם לחוק המעונות", כתב יריב בעמוד הפייסבוק שלו.

הוא הוסיף כי "חשוב לציין שמטרת הצבת המצלמות במעונות היום שבאחריותנו היא חלילה לא בכדי לפגוע בעבודתן המסורה והמקצועית של הגננות והסייעות במעונות היום, אלא לספק לכם ההורים מעטפת נוספת של ביטחון שמקרי אלימות מצערים שאנו שומעים עליהם לאחרונה ברחבי הארץ, לא יגיעו לגבולות עירנו האהובה".

הפובט של אלי יריב

המצלמות הותקנו בארבעת המתחמים של המעונות של העירייה, אשר בכל מתחם ישנם שלוש כיתות. המצלמות שהותקנו לא יהיו מנותרות לאורך כל היום וחומר הצילום בהם ישמרו ל-30 ימים.

במידה ויעלה הצורך ויהיה חשש לפגיעה בפעוט, משטרת ישראל היא היחידה שיש לה את הסמכות לצפות בחומרי הצילום. כמו כן, כאמור במסגרת החוק, במידה ומעל 70% מההורים במעון יתנגדו לכך בכתב, המצלמות לא יפעלו.