צילום המחשה: shutterstock  

המקרה החמור התרחש השבוע. שני ילדים בני 4 עזבו את הגן לבדם, ושוטטו ברחוב, בשעה ששאר הילדים אכלו את ארוחת הצהריים בצהרון. 

"זה מקרה מזעזע בעיני", מספר אב לאחד מילדי הגן. "במקרה נודע לי ששני ילדים מהגן אצלנו שיחקו מחוץ לגן בשעה שהיו אמורים לאכול ארוחת צהריים בצהרון. כלומר, שלושה אנשי צוות בגן לא שמו לב שחסרים שני ילדים בזמן ארוחת הצהריים. מה היה קורה אם הילדים היו מנסים לחצות באמצע הכביש? מה אם היו פוגשים אדם פחות נחמד אפילו פדופיל?".

ההורים הכועסים העלו את המקרה לראשונה בקבוצת הפייסבוק "הורים למען הורים ביחד עם איריס פרדלין". מנהלת הפורום, פעילה חברתית בנושאי חינוך בעיר, הגיבה על האירוע ואמרה: "אני רואה בחומרה רבה את המקרה, לא יתכן שילדים יסתובבו בחוץ לבד בשעות הגן. איך יתכן שצוות הגן לא ראה את שני הילדים חסרים, אין שום תרוץ שיכול להסביר למה השער נשאר פתוח".

לדברי ההורים, הילדים יצאו מהגן משער חירום שהיה פתוח, ועליו דיווחו מספר פעמים בשלושת השבועות האחרונים, ולטענתם אין זו פעם ראשונה שילדים יצאו מהגן בשער הזה באמצע היום.

כזכור לפני מספר שבועות התרחש אירוע חמור נוסף בצהרון, ובו נשכחה ילדה בצהרון. במקרה זה הילדה נותרה לבדה בגן כאשר שאר הילדים והצוות עברו למבנה סמוך לשעות הצהרון. רק לאחר מספר שעות ובכי מתמשך של הילדה היא חולצה דרך חלון הגן. 

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "מדובר באירוע חמור שלא דווח לנו בזמן אמת על ידי הצוות. המקרה נבדק כעת ביסודיות ומסקנות הבדיקה יפורסמו בהקדם".