"יש פה פשוט שורה של כשלים בדרך בהתנהלות בית הספר אשר הובילו למחדל מהמעלה הראשונה נגד בני", אומרת השבוע אם לתלמיד בכיתה ד', בבית ספר יסודי בבת ים. זאת לאחר שנמסר לה כי בשל חוב של בנם לסל התרבות, נאסרה עליו השתתפות בפעילות בית ספרית.

נשאר מאחור | צילום המחשה: pixabay

לדברי האם, באחד הימים צלצלו אליה ממזכירות בית הספר והודיעו לה שיש לה חוב. "הבטחתי להסדיר אותו בהקדם. לאחר כמה ימים התקיים יום תרבות שבו יצאה כל השכבה לצפות בהצגה בהיכל התרבות בעיר, אך את בני לא הוציאו. נאמר לו שזה כיוון שההורים שלו לא שילמו".

לדבריה כשביקשה לברר מדוע נמנע מבנה להשתתף בפעילות בית הספר נאמר לה שניסו להשיג אותה בטלפון ללא הצלחה, "אך גם אם זה נכון ולא הייתי זמינה, כי כרגע אני מבריאה לאחר ניתוח, באיזה זכות הם מונעים מבני לצאת לפעילות בית ספרית? זה לא שיש לנו חובות משנים קודמות או עבר בעייתי בנושא. זו ממש שארית של תשלום זניח, שהתכוונתי להסדיר בימים הקרובים".

לדברי הוריו, התלמיד לקח את ההדרה מהפעילות בצורה מאוד קשה. "בני שאל אותי למה לא שילמתי לבית הספר ולמה מכל הכיתה השאירו רק אותו. הוא מאשים את עצמו, ובגלל שהוא על הספקטרום קשה להסביר לו שבכלל הבעיה היא לא בו".

ההורים, אשר בדקו את חוקיות המהלך, הבינו כי בית הספר ביצע צעד שנאסר עליו על פי חוזר מנכ"ל משרד החינוך. "כל אחד ואחד ששמע על המקרה הרי מבין שהמורה לא הגיעה להחלטה מסוג כזה לבדה. אף אחד בכל שרשרת מקבלי ההחלטות לא עצר אפילו לרגע לחשוב מה ענישה כזאת עלולה לגרום לילד שלנו?".

ממשרד החינוך נמסר השבוע בתגובה לטענות: "אין להעניש תלמיד בשל חובות כספיים של הוריו. לדברי מנהלת בית הספר הטענות יבדקו מול מזכירת בית הספר".