חוף הסלע | צילום: קובי קואנקס

   

אף על פי שבת ים נחשבת לאחת הערים המצטיינות במדד החופים הנקיים לצד תל אביב והרצליה, מצב הים עצמו פחות אידיאלי. לאחר בדיקה שערך משרד הבריאות במי הים בחופי העיר, הוציא משרד הפנים הוראה על איסור רחצה בחוף הסלע בבת ים. 

בהודעה שהפיץ משרד הפנים הבוקר נכתב: "חופי בת ים אסורים לרחצה לאור המלצת משרד הבריאות בשל זיהום. הרחצה אסורה עד להודעה חדשה".

מאוחר יותר יצאה הבהרה מהעירייה ובה נאמר כי "בניגוד להודעה שיצאה ממשרד הפנים, לפיה כל חופי הרחצה בבת ים אסורים ברחצה, החוף היחיד שבו נמצא חשש לזיהום הוא חוף הסלע והוא נבדק בשעה זו. בעקבות תקלה גלש ביוב לחופי הסלע בבת ים, צפון ודרום, בהתאם לכך משרד הבריאות אוסר על רחצה  בחופים אלה".

ממשרד הפנים נמסר בתגובה כי: "האזהרה שניתנה לשאר החופים נעשתה לאחר התייעצות ושיתוף עם משרד הבריאות וזאת כדי להזהיר את הגולשים והרוחצים".

משרד הבריאות נמסר: "הסיבה לאיסור הרחצה היא גלישת ביוב לים עקב סתימה ברחוב העצמאות הסמוך לחוף הסלע. גלשה כמות משמעותית במשך מספר שעות עד לתיקון התקלה"..

השבוע, אגב, הפיצה קבוצת הפייסבוק 'שומרים על חופי בת ים' תמונות המעידות על הפסולת הרבה המזהמת את החוף. על פי דודו אדרי, פעיל סביבתי וחברתי הפועל בבת ים כבר מספר שנים, הזיהום מגיע מהרחובות. "הגשם מנקז את הזבל משם לחוף, ובחוף הוא נשטף לים".