נועה ואמה שירלי. בית הספר נרתם | צילום פרטי

     
"זו הפעם ראשונה שאני כותבת פוסט, או אפילו משהו על מי שאני, אבל אני צריכה עזרה ולכן אני רוצה לשתף בסיפור שלי", במילים הללו פתחה נועה זנדגרטן בת ה־17 מבת ים את הפוסט שלה בפייסבוק, שמאז הפך לוויראלי.

"נולדתי עם שיתוק מוחין ומעבר למגבלות ולקשיים שאני עוברת מבפנים בלי שאף אחד רואה, יש מגבלה מאוד ברורה שאותה כולם רואים: אני לא יכולה ללכת כמו שצריך, הרגליים שלי פשוט לא עובדות. הליכה, הדבר שכל כך ברור מאליו בשבילכם, כבר לא חולף במחשבותיי".

נועה מספרת כי לפני תקופה קצרה גילתה שיש ניתוח שיכול לגרום לה ללכת. הניתוח מבוצע בארה"ב, היא עברה את כל המבדקים והוועדות ונמצאה מתאימה לעבור אותו. המכשול היחיד כעת הוא סכום כסף גדול, 350 אלף שקל שעליה ועל משפחתה לגייס.

"בשנה הבאה אהיה בת 18, כל חבריי הולכים לצבא... ואני? חולמת ללכת, בלי ליפול", חתמה נועה את הפוסט. "עזרו לי להגשים את החלום שכבר לא העזתי לחלום".

שירלי אמא של נועה מספרת כי אין באפשרותה לקחת הלוואה לצורך מימון הניתוח, שנחשב לבעל אחוזי הצלחה גבוהים מאוד.

"בית הספר של נועה 'יעד' בבת ים נרתם לגיוס הכספים ועושה פשוט עבודת קודש", אומרת האם. "באמצעות אפיית מאות עוגיות עם מגמת קונדיטוריה ומלונאות של בית הספר גייסנו 10,000 שקל.

"צוות ההוראה וההנהלה פה פשוט מדהים ונרתם במיליון אחוז למאמץ, מתוכנן גם הפנינג גדול בבית הספר למען תרומות. פשוט אין מספיק מילים בפי להודות להם על כל הנתינה ואהבת החינם, אבל עדיין לפנינו דרך ארוכה, ולכן אנו פונים לכל מי שביכולתו לעזור ולהגשים לנועה שלי את החלום, ללכת".

כדי לעזור לנועה היכנסו לאתר: www.kavlachayim.co.il/noaz, תרומה טלפונית: 03-9250505, העברה בנקאית: בנק הפועלים סניף 532 חשבון 498259 קו לחיים עבור נועה זנדגרטן.