אלמנתו של המרגל הישראל אלי כהן ז"ל, ובעבר תושב בת ים, נדיה כהן יוצאת במתקפה חריפה נגד המוסד על רקע הדיווח ברשת התקשורת הניו-זילנדית "ניוזהאב", כי מרגלים מניו זילנד יצרו קשר עם חאלד אל-חאפז, שהציג עצמו כבנו של אמין אל-חאפז, נשיא סוריה בעת שכהן נתלה בדמשק ונטמן באתר סודי. "אני בנו של האדם היחיד בעולם שיודע איפה קבורות העצמות", אמר חאלד בריאיון.

נדיה כהן במפגש עם תלמידי הנגיד צילום: חט"ב שמואל הנגיד

לאתר ynet אמרה נדיה כהן: "אם הדבר הזה נכון, איבדתי את כל האמון. אני לא יודעת האם האיש משקר או לא, אבל זה היה מול המוסד, והידיעה הזו הייתה צריכה להגיע אלינו.

"קשה לי לעכל ולקבל את זה. אני חושבת שבשביל אלי ומה שהוא עשה למדינה והגוף ששלח אותו למותו, הגיע הזמן שיבקשו סליחה וישלמו אם צריך ואם הגופה ניתנת למסחור", הוסיפה האלמנה. כמה המדינה שילמה עבור גלעד שליט? ואלו ששוחררו שפכו דמים נוספים. שליט לא השאיר אלמנה וילדים בוכים, ואני לא רוצה להשוות ביניהם ומה אלי עשה. על אלי לא נלחמו בצורה כזו".

אלי כהן ממקור ראשון

ומעניין לענין באותו ענייין, ארבעה תלמידי כיתה ט' בחטיבת שמואל הנגיד בהרצליה, נפגשו השבוע עם נדיה כהן ושמעו על פעילותו של בעלה.

התלמידים השתתפו בפרויקט בית ספרי הקשור למעורבות חברתית ולמדו במסגרת לימודי היסטוריה על  פעילותו של המרגל הישראלי אלי כהן, שפעל בסוריה והוצא להורג בדמשק במאי 1965. התלמידים החליטו להעמיק את ידיעותיהם בנושא ופנו אל אלמנתו של כהן, שנענתה בשמחה להצעה. ואכן, בפגישה ביניהם פרשה נדיה כהן בפני התלמידים  את סיפורו המרתק של המרגל שנודע בכינוי "האיש שלנו בדמשק".