נועה זנדגרטן בת 17 לוקה בשיתוק מוחין. בדצמבר האחרון היא העלתה לפייסבוק את סיפורה, וביקשה עזרה במימון ניתוח שעלותו 350 אלף שקלים בארה"ב. הסיפור עורר לא רק תגובות נרגשות אלא גם סיוע אמיתי. תלמידי העיר נרתמו בהמוניהם. 

נרתמים למען נועה | צילום: באדיבות מועצת הנוער העירונית

"קוראים לי נועה ואני בת 17. נולדתי עם שיתוק מוחין ומעבר למגבלות ולקשיים שאני עוברת מבפנים בלי שאף אחד רואה, יש מגבלה מאוד ברורה שאותה כולם רואים – אני לא יכולה ללכת כמו שצריך, הרגליים שלי פשוט לא עובדות. הליכה, הדבר שכל כך ברור מאליו בשבילכם, כבר לא חולף במחשבותיי. לפני תקופה קצרה סיפרו לי שיש ניתוח שיכול לגרום לי ללכת", כך כתבה נועה בכנות בעמוד הפייסבוק שלה. 

נועה ואמה שירלי | צילום: פרטי

הנערה והוסיפה וסיפרה שלצורך הניתוח יש לגייס 350 אלף שקלים. "בשנה הבאה אהיה בת 18, כל חבריי הולכים לצבא... ואני? חולמת ללכת, בלי ליפול! עזרו לי להגשים את החלום שכבר לא העזתי לחלום", היא כתבה וביקשה את עזרת הציבור.

הפנייה נפלה על אוזניים קשובות. רבים מתושבי העיר מיהרו לעזור, וניצלו לשם כך גם את יום המעשים הטובים שחל השבוע. מועצת הנוער, התלמידים והמועצה העירונית בבת ים, ערכו יום איסוף תרומות עבור נועה בבתי הספר. 

חלקם מכרו מוצרים ואספו תרומות, חלקם מחזרו מוצרים, ערכו הפסקה פעילה ועוד. כך הצליחו תלמידי בת ים לגייס למעלה מ-6000 שקלים עבור "המסע של נועה". 

איסוף בקבוקים תמורת כסף בחטיבת 'חשמונאים' | צילום: באדיבות ביה"ס

"פשוט אין מספיק מילים בפי להודות להם על כל הנתינה ואהבת החינם", אומרת שירלי, אמה של נועה. "אני מברכת כל יום על האנשים שאני פוגשת, על האהבה שאנחנו מקבלות, על העשייה והנתינה. אבל עדיין לפנינו דרך ארוכה ולכן, אנו פונים לכל מי שביכולתו לעזור ולהגשים לנועה שלי את החלום, ללכת".

רוצים לעזור?

תרומה טלפונית במספר: 03-9250505

העברה בנקאית: בנק הפועלים סניף 532 חשבון 498259 קו לחיים עבור נועה זנדגרטן.

לתרומה דרך אתר האינטרנט של קו לחיים לחצו כאן.