עילאי ואמו שורה גוזרים את הסרט | צילום באדיבות בית הספר

   
רגע של נחת. לאחר מאמצים משותפים רבים נחנכה השבוע מעלית למען עילאי ירחי, תלמיד חטיבת ביניים 'חשמונאים' בבת ים.

על התלאות והדרך הארוכה למעלית, סיפרה השבוע חני ריימונד, סגנית יו"ר ועד ההורים העירוני ויו"ר ועד ההורים הבית ספרי: "תהליך הקמת המעלית בבית הספר החל בנובמבר 2017, כאשר קיבלנו מידע כבר בסוף אוגוסט שמגיע ילד על כיסא גלגלים ללמוד במסגרת בית הספר, אשר דאג מבעד מועד להכין עבורו שירותי נכים בקומה התחתונה.

"אך כיתת המחשבים והספרייה שנמצאות בקומות העליונות הגבילו את תנועתו של עילאי בבית הספר. משרד החינוך חוזר ומדגיש כמה כל הילדים שווים אבל אנחנו החלטנו באמת לתת לעילאי להרגיש שווה בין שווים. פנינו לחברת המועצה אסתר פרון, שבזמנו היתה מחזיקת תיק החינוך בעיר, והתחלנו את התהליך לקבלת ההיתרים עבור בניית המעלית".

פרון: "במשך תקופה ארוכה עשינו מאמצים לבנות את המעלית, תחילה אישור עירוני, אישור משרד החינוך, היתר בנייה, מכרז לקבלנים וכו'. לאחר למעלה משנה סוף־סוף ראינו את המעלית עומדת לשמחת כולם ולשימושו של עילאי. אני מקווה שגם בבתי ספר אחרים יקחו דוגמה מבית ספר 'חשמונאים' ושגם שם יוסדר נושא הנגישות עבור ילדים נוספים עם מוגבלויות, כי זה מאוד חשוב".

ריימונד מספרת כי העיכובים היו רבים. "ניסינו לבדוק אופציה של מעלון בגרם המדרגות, אבל זה לא היה בטיחותי מספיק. באמצע היו בחירות מוניציפליות שגם עיכבו את כל הנושא, אישור מכון התקנים שלקח זמן, עיכוב ועוד עיכוב, אבל נעמדנו על הרגליים האחוריות. בעזרתו הרבה של סגן מנהל חטיבת קהילה בעירייה עמית בן שחר, לבסוף זה קרה ועילאי גזר השבוע את הסרט בהתרגשות רבה.

"אני חושבת שזה אות ודוגמה לכל המדינה, שיש בית ספר בבת ים שנותן מענה לילדים מוגבלים ומשרד החינוך חייב לשים דגש על הנושא כדי שהילדים לא ירגישו שונים אלא כמו כולם".

עילאי ואמו שורה גוזרים את הסרט

צילום: באדיבות בית הספר