בקדנציה הנוכחית הוכפל מספר הנשים במועצת העירייה והוא עומד כעת על 10 חברות מועצה. בנוסף לנוכחות הנשית שהתעצמה, התקבלה אמש (רביעי) החלטה על הקמת ועדה לקידום מעמד האישה בעיר. בראש הוועדה תעמוד חברת המועצה ומחזיקת תיק קידום מעמד האישה, קטי פיאסצקי. 

דואגים לנשים | צילום המחשה: shutterstock

״זוהי ועדת רשות", הסבירה פיאסצקי בישיבה אך הדגישה כי היא "מתכוונת לפעול מול כל סיעות הכנסת, וכולן/ם מוזמנים ומוזמנות להצטרף אליה", וציינה שהוועדה תעסוק בנושאים מהותיים עבור כל נשות העיר בת ים.

"זה צעד משמעותי לנשות העיר", אומרת פיאסצקי. "לראשונה בעיר בת ים תוקם ועדה לקידום מעמד האישה. הוועדה תורכב מגורמים מקצועיים, מחברי מועצה ומנציגי ציבור. הוועדה תדון בנושאים של מניעת הטרדות מיניות, בצמצום פערים בין נשים לגברים ובהתווית מדיניות עירונית בכל הקשור לנושאים מגדריים".

מה תעשה הוועדה בפועל?

"הוועדה תפגיש בין כל הגורמים העוסקים בעניינים של קידום מעמד האישה בעיר: נציגות של מועצת הנשים, הממונה על ההטרדות המיניות בעירייה, יועצת ראש העירייה בנושאי קידום מעמד האישה ועוד. המטרה העיקרית בוועדה היא הצבת אמות מידה חדשות בעיר בת ים בתחום שבשנתיים האחרונות עובר מהפיכה ברמה הבינלאומית". 

פיאסצקי-מורג | צילום פרטי