נעלמה המדרכה: לאחר שלאחרונה נחסם מעבר חצייה בצורה לקויה ברחוב השקמה בבת ים, כעת גם מעבר החצייה ברחוב העצמאות נחסם בצורה לא בטיחותית, והוא מסכן עוברים ושבים.

מעבר החצייה החסום. צילום: באדיבות התושבים

הדיירים המתגוררים בצומת הרחובות העצמאות וצה"ל בבת ים מספרים כי בפינת הרחוב ישנו מעבר חצייה, המשמש רבים והוא נחסם בימים האחרונים בעקבות בניית הבריכה האקולוגית החדשה על ידי עיריית בת ים.

"לפני מספר ימים, הקימו גדר מתכת לבנה לצורך גידור בניית בריכת הדגים החדשה שהעירייה החליטה להקים. חבל רק שאף אחד לא השכיל לשים לב שהגדר הוקמה על מעבר החצייה וחוסם את המעבר בו", .מספרים התושבים.

לטענתם, "במקביל לרחוב ממוקם בית הספר היסודי 'חשמונאים', ומעבר החצייה משמש ילדים רבים כל יום, לפחות פעמיים ביום. כעת, הילדים נאלצים לרדת לכביש תוך סיכון חייהם, כי כאמור אין גישה למדרכה".

דיירים נוספים מספרים כי הסכנה היא כפולה שכן, "הולכי הרגל אינם רואים את המכוניות וחוצים בחוסר זהירות, וגם לרכבים אין בכלל שדה ראייה. לא ברור איך הגדר נבנתה בצורה כה מסוכנת אבל חייב בדחיפות להזיז את מעבר החצייה לפני שמישהו יפגע שם".

מעירית בת-ים נמסר: "מעבר החציה בוטל זמנית לזמן העבודות, ובמקום הוצבו שלטים המפנים את משתמשי הדרך למעבר חציה סמוך במרחק של כ-40 מטר. בסיום העבודות יהנו התושבים משדרה משודרגת וחדשה הכוללת בריכה אקולוגית לרווחתם. אנו מודים לתושבים על סבלנות ומתנצלים על אי הנוחות הזמנית בעת ביצוע העבודות".