תושבי שכונת עמידר בבת ים ממשיכים לטעון על הזנחה מתמשכת בשכונה וכעת הם ממקדים את זעמם בצופר אזעה הנמצא בגינת עמידר ברחוב נגבה בשכונה אשר לדבריהם מסכנת את הילדים המשחקים בגינה אשר מטפסים על הצופר ועלולים ליפול ממנו. 

הגינה ברחוב נגבה | צילום: רגינה קאשי-רודנשטיין

"אומנם אנו רגילים להזנחה בשכונה", אומרים תושבי השכונה, "אבל לא עד לרמה שזה כבר מסכן את ילדינו". לדבריהם, הבילוי בגינה הציבורית ברחוב נגבה מסכנת את ילדיהם עד כה שהם נמנעים ממנה.

לדברי התושבים, "יש במקום עמוד של צופר שאינו בשימוש כבר שנים רבות, אך הוא ממשיך לעמוד במקום כמו איזשהי אנדרטה שהילדים מטפסים עליה ומסכנים את עצמם" ולכן, הם פנו בנושא לעירייה, אשר מצידה גידרה את המפגע.

אך הבעיה על פי המתלוננים שהגידור נעשה בצורה מסוכנת עוד יותר, "הגדר בכלל לא מחבורת לכלום, אם היא נופלת על אחד הילדים זה עלול למחוץ אותו למוות. יתרה מכך הגדר פרוצה והילדים נכנסים חופשי אל תוך פיר המבנה. העיקר שיש שלט במקום שהגינה נבדקה ויבדקו אותה שנית ב-2/2020 ועד אז לאף אחד כנראה לא אכפת שמגיעים לפה עשרות ילדים בשעות אחה"צ ובמיוחד בשבתות".

הגינה ברחוב נגבה | צילום: רגינה קאשי-רודנשטיין

בכיר בעירייה מוסיף כי, "הנהגת העיר הקודמת קיבלה התחייבות ממפעל הפיס לשיפוץ כל הגינה אשר יש בה הרבה ליקויים בטיחותיים; גדרות חתוכים, עשבים שוטים, בלטות בולטות וכו'.  אבל התקציב תמורת זה הגיע רק לאחר חילופי השלטון ולכן, לעירייה נותר רק להתחיל את העבודה". לדבריו, "לא מובן העיכוב בעניין ובהחלט לא הסיכון שהעירייה לוקחת בהשארת המבנה הנטוש כך בגינה הומה ילדים".

תגובת עיריית בת ים: "הצופרים בכל רחבי הארץ הינם באחריות פיקוד העורף, אנו פועלים מול פיקוד העורף להסרת הצופר בהקדם"