מגרש המשחקים של בית הספר 'דוד אלעזר' מושבת מפעילות כבר כמעט חודשיים. לדברי ההורים, הסיבה לכך היא סכנה ממשית לחיי ילדיהם כתוצאה מאבנים שנושרות מהסככה שמעליו ואמורה להגן על הילדים מפגעי מזג האוויר. על מנת למנוע פגיעה בילדים הוקף המגרש בגדר, אך פתרון קבע לא נראה כרגע. 

חצר ביה"ס 'דוד אלעזר'. הכניסה אסורה | צילום: רגינה קאשי

"זה הקטין משמעותית את חצר בית הספר וגורם ל-300 ילדים להצטופף בהפסקות", מספרת אחת האמהות, ומוסיפה: "מי שכבר יוצא לחצר לא נהנה אפילו מהפסקות פעילות או מכל פעילות אחרת כי פשוט אין מקום. בנוסף, ילדים בכיתות א'-ב' משחקים באותה חצר מצומצמת עם גדולים מהם, ולא פעם קרו מקרי אלימות בעקבות כך".

ההורים המודאגים טוענים שפנו כמה פעמים להנהלת בית הספר ולעירייה, אך עד כה הבעיה לא טופלה, ולדבריהם אין תאריך יעד לתיקון המפגע ופתיחת החצר לשימוש.

אבן שנשרה מהסוכך, והעמוד המתקלף | צילום: רגינה קאשי

"אנחנו לא מקבלים תשובות ולא מבינים עד מתי הסכנה הזו תרחף מעל ראשי ילדנו", אומרת אם אחרת לתלמיד בביה"ס, ומסבירה שגידור החצר לא מנעה את הסכנה. "כעת עכשיו כשזה מגודר הסכך מסוכן, ונופלים ממנו ממש סלעים לא אבנים! זה לא באמת פתרון ממשי לגדר אותו עד לא ידע. אנחנו דורשים להוריד את הסכך הקיים ולהחליף אותו בחדש, ותוהים מתי זה יקרה סוף סוף?". 

מעיריית בת ים נמסר בתגובה:

"בטיחות התלמידים עומדת בראש סדר העדיפות. בדיקת סככת המגרש והטיפול בה החלו באופן מיידי עם הדיווח על תופעת נפילת האבנים. אנו פועלים כל העת לפתרון הבעיה, ובמקביל נפתחו סביב בית הספר שטחים נוספים להימצאות התלמידים, כגון פתיחת הגינה והשטח האחורי סביב בית הספר על מנת להרחיב את שטח החצר".