המחשה: דוברות המשטרה

'קבוצות נוער אור ירוק לכבוד שניאור חשין' ערכה באחרונה סקר מקיף בקרב צעירים בנושא בטיחות בדרכים. הסקר בוצע בקרב למעלה מ-1,600 בני נוער וצעירים ב-60 רשויות שונות, והממצאים בחולון, בת ים ואזור מדאיגים.

למרבית מהצעירים (15-24) השיבו לסקר יש רישיון נהיגה. הם סיפרו כי אומנם את מרבית הנסיעות הם מבצעים עם הוריהם ולעיתים קרובות עם חבריהם, אך 40 אחוז מתוכם דיווחו כי הנהג שאיתו הם נוסעים נוסע לעיתים קרובות במהירות מופרזת ו-22 אחוזים אף דיווחו על כך שהם נוסעים עם נהג שלא מהסס לעבור ברמזור אדום.

אלו נתונים מדאיגים, בעיקר לאור העבודה כי בחולון, ע"פ נתוני הלמ"ס נפגעים בממוצע בשנה כ-404 תושבים בתאונות דרכים, ובבת ים השכנה 293 נפגעים. מהירות היא אחד מהגורמים הבולטים לתאונות. 

מבצע אכיפה | המחשה: דוברות המשטרה

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "נהגים צעירים, מעצם היותם צעירים וחסרי ניסיון הם אוכלוסייה פגיעה בעלת מאפיינים מיוחדים וחייבים להתייחס אליה בהתאם. חייבים לחזק את האכיפה בסביבת מרכזי הבילוי שבהם נמצאים צעירים רבים בעיקר בסופי שבוע ובשעות הלילה ובמקביל לדאוג לחינוך והסברה בנושא הסכנות הטמונות בנהיגה תחת השפעת אלכוהול או במהירות מופרזת. רק בשילוב כוחות ומאמצים של הגורמים האחראיים נוכל לצמצם את מספר הצעירים הנפגעים בכבישים".