"מחודש דצמבר השנה, ובעצם מהרגע הראשון שירד גשם בעיר, הגג של הגן הוצף. מאז ועד היום קירות הגן סובלים מעובש נוראי", כך טוענים ומצלמים הורים לילדי הגן העירוני 'בת הים' בבת ים. 

עובש ונזילות בגן הילדים | צילום: באדיבות ההורים

ההורים מצביעים על מצב חמור ומעלים טענות קשות: "הנכדה שלי בת 3.5 נמצאת בגן ימים שלמים ונושמת את הרעל הזה, באיזה מדינה מתוקנת זה אפשרי, אני לא מאמינה שבישראל בשנת 2019 גן עירייה נראה בצורה כזו". יש לציין שטענה דומה נשמע בשבוע שעבר (מיד לאחר חופשת פורים) מהורי גן הילדים העירוני 'אטלנטיס'.

לדברי הורי גן 'בת הים' הבעיה דווחה מספר פעמים לעירייה."אני לא מדברת עברית, אחרת כבר מזמן הייתי הולכת לצעוק שם", כועסת סבתא לאחת מילדות הגן, ומוסיפה: "הרי במשך החורף לא רק שהילדים שלנו נאלצים לנשום את כל העובש המסרטן הזה כי הם לא יוצאים לחצר, אלא גם לסבול מדליפות מי גשם שהצטברו על הגג ויורדים אל תוך הגן. אפילו הגננת המחליפה שהגיעה לגן השבוע, הייתה המומה".

כעת דורשים ההורים מהעירייה טיפול מיידי ומבנה חלופי עד לסיום השיפוץ. "לא יתכן שיפקירו את ילדינו בצורה כזו לרעלים הללו. בנוסף, מה יקרה אם חס וחלילה הגג יקרוס בסוף מרוב המים" מוסיפים ההורים המזועזעים.

כך נראה הגן השבוע:

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: 

"צוות של תחזוקת מוסדות חינוך ערך סיור במקום על מנת לטפל בפיצוץ הצינור בגן באופן מיידי. בנוגע לגג המבנה, הנושא ידוע ומטופל בשיתוף מלא עם הנהלת הגן, עוד בטרם פנייתכם. טיפול יסודי בגג דורש כי בגן לא התקיימו לימודים מספר ימים ועל כן, הטיפול בו נקבע במהלך חופשת הפסח".