אות הכבוד הוענק לעיריית בת ים בטקס חגיגי במעמד שר הקליטה, יואב גלנט. את האות קיבלו בשם העירייה מחזיקת תיק הקליטה, אנסטסיה סהר שבצ'וק ועובדי מחלקת הקליטה. 

רשות מעודדת עלייה | צילום: מחלקת הקליטה עיריית בת ים

בבת ים חיים, על פי נתוני משרד הקליטה, כ-53,000 עולים. מרבית העולים, הגיעו לישראל מרוסיה ומדינות ברית המועצות לשעבר. בנוסף, מתגוררים בעיר עולים חדשים מצרפת ואתיופיה.

אנסטסיה סהר שבצ'וק, מחזיקת תיק הקליטה: "זו גאווה עצומה שהעיר היא בין זוכי אות רשות מעודדת עלייה. אני רואה את התפקיד שלנו לא רק בלעודד את העלייה אלא בלהקל על הקליטה, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה חברתית ומחלקת הקליטה מצטיינת גם בזה ומסייעת רבות לעולים ולבני משפחותיהם. חשוב לזכור שהצלחת שילובם של העולים החדשים בחברה הישראלית, היא הצלחת החברה הישראלית כולה". 

אנשי מחלקת הקליטה במעמד הענקת האות | צילום: עיריית בת ים

מחלקת הקליטה בחטיבת קהילה בעירייה עוסקת בליווי אישי של העולים החדשים, סיוע בחיפוש עבודה, הקמת ירידים שונים למען העולים, הפעלת חוגים והעצמה אישית, סיוע ברישום למוסדות חינוך, סיוע בתרגום וגישור מול משרדים שונים, פעילויות למבוגרים, הפעלת מערך מתנדבים שמסייע לעולים ועוד.

כמו כן, מעודדת מחלקת הקליטה חיבור לקהילה ולארץ ישראל על ידי טיולים בנופיה של הארץ, הקמת מועדונים חברתיים, חגיגת חגי ישראל ביחד ועוד.