מקרה מיוחד ולא שגרתי התרחש באולם בית הדין למשמעת של עובדי הרשויות המקומיות, כאשר מציל בחוף בת ים נתבע על ידי העירייה, בין היתר, על נזק שהסב לחסקה.

חוף הים של בת ים | צילום: קובי קואנקס

בית הדין אמנם זיכה את העובד, אבל גם קרא לצדדים ליישב את הסכסוך שהביא מלכתחילה לתביעה.

מדובר במציל העובד באגף החופים של עיריית בת ים משנת 1991, והתביעה נגדו מתנהלת החל מ־2016. לטענת העירייה העובד הסתיר מגבלה רפואית, תקף ממונה, עבד ללא ביגוד נדרש, ביצע האזנת סתר, נעדר ואיחר לעבודה ללא הודעה מראש, ואפילו גרם נזק לחסקה

העובד מטעמו כפר באישומים וטען להגנתו כי הוא סובל במשך שנים מרדיפה מצד בכיר באגף החופים. עורך דינו של המציל אף טען כי התביעה שהוגשה נגדו נובעת ממניעי נקם, זאת כדי להענישו על רצונו לממש את זכויותיו ולקבל עזרה מבית הדין האזורי לעבודה

בסאגה, שהגיעה לסיומה רק החודש, החליט בית הדין להימנע מהרשעת הנתבע בחלק מהמקרים ולזכותו באחרים מחמת הספק

בית הדין קבע בפסיקתו בין היתר כי "המאשימה הגישה כתב תביעה גדוש אישומים באמצעות עד אחד, הממונה על הנאשם, כאשר שוררת מערכת יחסים עכורה ממושכת בין השניים. הנאשם מצדו חושש למקום עבודתו, חש שמצרים את צעדיו ואף מסכלים את התפתחותו המקצועית, במטרה להקשות ולהתישו. מנהלו מאידך, חש פגוע ונסער מיחסו המזלזל של הנאשם".

בעקבות הדברים הללו סיכם בית הדין את הדברים כך: "אגף החופים אמון על שמירה והצלה של חיי אדם באופן יומיומי. לכן ערבות הדדית בין כלל עובדי האגף חיונית להצלחתו. במקרה זה כולם יצאו נפסדים, ובראש נפסד הציבור". 

בצעד חריג פנה בית המשפט למנהלי העירייה הבכירים בבקשה לפעול לפתרון הסכסוך.

מעיריית בת ים נמסר: "העירייה לומדת את פסק הדין של בית הדין למשמעת, ותבחן את צעדיה".