במסגרת המאבק בקטל בכבישים, השבוע החלה פעילות אכיפה ממוקדת נגד עבירות היסח הדעת המוגדרות בסל עבירות מסכנות חיים. בפעילות ניתן דגש לעבירת השימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה שהיא אחד הגורמים העיקריים לתאונות הדרכים.

נהגים שנתפסו עם סלולרי במהלך נהיגה | צילום: משטרת ישראל

במהלך האכיפה שבוצעה השבוע בכביש 4 נרשמו עשרות דוחות נגד נהגים שעשו שימוש בטלפון הנייד, כאשר חלקם נעצרו על ידי השוטרים בניידות והוצג בפניהם צילום העבירה.

האכיפה בוצעה באמצעות מצלמות סטילס, ניידות גלויות/סמויות ושוטרים שעלו כנוסעים תמימים בבגדים אזרחיים על קווי שירות של אוטובוסים, ותיעדו במצלמת הסטילס עבירות של נהגים שעשו שימוש בטלפונים ניידים בזמן שהם נוהגים במקביל לאוטובוסים.

בנוסף לשוטרים שתיעדו את העבירות מתוך האוטובוס, נעו ניידות משטרה בסמוך במטרה לאכוף נגד אותם נהגים שתועדו והועבר דיווח לגבם שביצעו עבירה.

נהגים שנתפסו עם סלולרי במהלך נהיגה | צילום: משטרת ישראל

"בתחבולות תעשה לך מלחמה" - כך תיאר השוטר שביצע את האכיפה שמטרתה להרתיע והוסיף, בכל יום אנחנו נלחמים בקטל בכבישים באמצעות אכיפה ונעשה הכל על מנת להציל חיים ולמנוע את התאונה הבאה

במשטרה ציינו כי פעילות זו ומגוון פעילויות נוספות, ימשכו בתקופה הקרובה בעיקר בכבישים המועדים, בהם קיים ריבוי של תאונות דרכים ונפגעים. שימו לב, גם כבישי בת ים נמצאים על הכוונת.