רחוב יוחנן הסנדלר, השבוע | צילום: קובי קואנקס

      

כפי שפורסם לאחרונה ב'ידיעות בת ים', בעלי דירות בפרויקט המגורים ברחוב יוחנן הסנדלר בבת ים, לא הרחק מאיזור התעשייה העירוני, מוחים על תנאי מחיה קשים, בהיעדר תשתיות ראויות בשטח הרחוב.

כמה מהתושבים, שנכנסו לדירותיהם בתקופה האחרונה טוענים כי על אף שהם משלמים מיסי עירייה ובראשם ארנונה, הנקבעת לפי שטח הדירה, אין הם זוכים לשירותים מוניציפליים ראויים, דבר שהוא אינו הוגן מבחינתם.

"יש פה מאות דיירים שקנו דירות והם משלמים, מהיום הראשון, סכום מטורף של למעלה מ־1,800 שקל בחודש ארנונה לעירייה", אומר אבירם מסאמי, אחד מבעלי הדירות. "מהיום שנכנסנו לדירה אין לנו פה כביש סלול, מדרכה או ביוב מסודר וכל החודשים האלה אנחנו ממשיכים לשלם כסף לקופת העירייה".

מסאמי, כמו דיירים אחרים ברחוב, טוענים כי לאור התנאים בשטח, על העירייה להפסיק לגבות מהם מיסים עד אשר יטופלו כל המפגעים בשטח הרחוב. "בחלק מהרחובות אין בכלל עבודות", מספרת אילנה כהן, המתגוררת באחד הבניינים ברחוב.

"היו עבודות שכנראה לא היו מוצלחות והן הופסקו והכי מטריד זה שמערכת הביוב לא מחוברת לגמרי מה שמחייב מיכליות לשאיבת ביוב להגיע לפה מדי שבוע ולפנות מפה ביוב, דבר שאני לא חושבת שקורה במקומות אחרים במרכז הארץ, בטח לא באיזור עם תנופת בנייה כמו בבת ים".

"מצדנו שהעבודות יתקדמו בקצב איטי, אבל שלא יגבו מאיתנו כסף על תשתיות וביוב כאשר בפועל אין פה כלום", אומרים הדיירים. "אנשים קנו פה דירות במיטב כספם ומצפים לתמורה ואם לא מקבלים כלום אז לפחות שנזכה לפיצוי".

תגובת העירייה: "ברחוב נערכות עבודות פיתוח לצורך סלילת כביש, מערכות תיעול ומפרצי חניה לרווחת תושבי הרחוב. יש לזכור כי כל אי נוחות זמנית קלה הנגרמת בשל העבודות מחוייבת המציאות לצורך פיתוח סביבתי נאות של האזור. בנוגע להנחה בארנונה, החוקים והתקנות אינם מאפשרים מתן הנחה מארנונה במקרים אלה".