שביל הברושים בשכונת עמידר | צילום: באדיבות תושבים

לפני החגים יצאה עיריית בת ים במבצע ניקיון מיוחד, אך תושבי שכונת 'עמידר' בעיר טוענים השבוע שאצלם "העסקים כרגיל", והם "ממשיכים להיות החצר האחורית של בת ים". 

התושבים מצביעים השבוע על מה שהם מגדירים כמפגע מתמשך ולא מטופל - שביל ברושים ברחוב ויצמן שאינו נגזם ומתוחזק. "מדובר בשביל ברחוב ויצמן לכיון רחוב הגיבורים, וכבר שלושה חודשים שאני פונה בלי סוף לעירייה כדי שיגיעו לגזום אותם", מספרת תושבת השכונה, ומוסיפה: "אחרי מספר רב של פניות, הגיעו בסוף לגזום, אבל להפתעתנו גזמו רק את שני העצים הראשונים ואת השאר השאירו כפי שהם".

לדברי התושבים מדובר בשדרה שקיימת קרוב ל-50 שנה, וסובלת מהזנחה קבועה. "ענפי העצים גודלים לכל עבר, משירים עלים ופירות, מלכלכים, והכי חמור: עוברים ביניהם חוטי חשמל שתכף בעונת החורף עלולים לגרום לקריסה. בכלל מפחיד לעבור שם שמא משהו ייפול עלינו מהרוחות".

התושבים מוסיפים וטוענים כי, "אנו מתריעים מבעד מועד ומבקשים שיגיעו לגזום את העצים אך התשובה שאנו מקבלים מהעירייה ש'זהו עץ מוגן'. לא ברור מה הקשר, הרי לא ביקשנו שיעקרו אותם מהשורש, רק ביקשנו שיגזמו אותם באופן כזה שלא ילכלך ולא יסכן את העוברים והשבים".

"לצערנו, אצלנו בעמידר לא מרגישים את מבצעי הניקיון כמו באיזור הטיילת, כאן אין שום שינוי ושוכחים שגם 'עמידר' היא חלק מהעיר", טוען תושב רחוב ויצמן. 

מעירית בת-ים נמסר: "העצים אינם מהווים סכנה על פי גורמי המקצוע. ככל, העירייה נמנעת ככל האפשר מגיזום או חיתוך היכן שהדבר אינו הכרחי, וכך גם במקרה זה. כל פעולה שכזו נעשית אך ורק באישור של יערן".